Захистись: навіщо та для кого на Кіровоградщині відкриють мобільний пункт здоров’я (ФОТО)

Протягом січня-березня 2024 року на Кіровоградщині працюватиме мобільний пункт здоров’я «Захистись!»

Відтак у жителів Кіровоградської області з’явилася можливість отримати додаткові консультації сімейних лікарів та інших фахових медиків щодо необхідності своєчасної вакцинації дітей від кору, паротиту та краснухи.

«Інформація про це найближчим часом буде доступна в мобільних пунктах здоров’я «Захистись!», — зазначила головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук.

Такі додаткові інформаційні послуги на даний час вкрай необхідні та актуальні в зв’язку з напруженою епідемічною ситуацією із захворюваністю на кір.

– Надіє Іванівно, яка ситуація щодо кору нині в нашому регіоні?

– Нині епідситуація з кору в областівідносно спокійна. Але ми не виключаємо занесення збудника на нашу територію з інших регіонів, особливо в період вій ськового стану, коли йде велика міграція населення.
Якщо говорити про минулий рік, то на Кіровоградщині не зафіксовано жодного випадку інфікування кором. Останній випадок був у 2021 році, хворів дорослий чоловік з Олександрівської ТГ. Цей випадок завезений.
Враховуючи своєчасно проведений комплекс протиепідемічних заходів, вдалося недопустити розповсюдження інфекції.

– Чи спостерігалися спалахи кору загалом по Україні?

– В Україні протягом 2023 року захворюваність на кір у порівнянні з попереднім 2022 роком зросла вп’ятеро. Згідно із даними державної статистичної звітності, за 11 місяців 2023 року в країні зареєстровано 55 випадків кору (показник 0,134), з них діти – 31 (показник – 0,422). У Кіровоградській області не зареєстровано жодного випадку кору. Та коли країна через російського агресора живе в умовах війни, міграція людей має місце – ситуація може змінитися щомиті.

– Як уберегти дітей від доволі страшної інфекційної хвороби?

– Вакцинація є єдиним надійним та ефективним засобом, – інших варіантів не існує. Вакцинація згідно з Календарем щеплень проводиться двічі: у 12 місяців та 6 років. Станом на початок нинішнього року в області 626 дітей віком від 1 до 17 років з тих чи інших причин не доотримали щеплення від кору. Тому наш Центр контролю та профілактики хвороб має на меті надолужити ці щеплення, поінформувати лідерів громад, батьків, учителів та вихователів щодо важливості бесід стосовно вакцинації дітей проти кору.
Не стомлююся повторювати, що кір – це одна з найзаразніших інфекцій та одна з першопричин дитячої смертності у світі. Ймовірність зараження для невакцинованої людини, яка контактувала з хворим на кір, дуже велика: із 10 невакцинованих, які були в контакті, 9 дітей обов’язково захворіють.

– Надіє Іванівно, доки триватиме проєкт?

– Фахівці Центру працюватимуть у межах саме цього проєкту протягом трьох місяців, до березня включно. У цей час мобільні бригади працюватимуть у семи громадах регіону: Аджамській, Великосеверинівській, Соколівській, Первозванівській, Катеринівській, Олександрівській та Новоукраїнській. Детальніше про роботу мобільних бригад із вакцинації у конкретному населеному пункті можна дізнатись у Кіровоградському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
З метою безпеки під час воєнного стану інформацію про конкретний час та логістичний маршрут вакцинальної мобільної бригади можна отримати у свого сімейного лікаря або голови територіальної громади.

Чи достатньо вакцини в області?

– Так, на Кіровоградщині вакцини проти кору достатньо, тому батьки, діти які з тих чи інших причин пропустили щеплення, мають звернутися до свого сімейного лікаря або фахівців нашого центру та уточнити інформацію щодо можливості щеплення проти кору.

– Наскільки безпечні пропоновані для щеплень вакцини?

– Маємо два види вакцини КПК: від бельгійського та американського виробників. Станом на 12.01.2024 року інформація щодо залишків вакцини КПК у закладах охорони здоров’я області така: всього є 4300 доз. З них вакцини PRIORIX бельгійського виробника – 1100 доз, решта – вакцини американського виробника MMR VAXPRO. Вакцини сертифіковані та мають прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я.

– Дякуємо за інформацію, вдалої реалізації проєкту.

Інтерв’ю підготовлено у рамках проєкту Українського Католицького Університету (УКУ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.

Читайте також: Як на Кіровоградщині популяризуватимуть вакцинацію від небезпечних інфекцій

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *