Вакцинація дітей від коронавірусу: в Україні вже є вакцини для дітей від 5 до 11 років

Ще у вересні 2022 року відповідним наказом Мінздраву в Україні було дозволено щеплення від коронавірусу дітей від 5 до 11 років. Але дозвіл залишався лише на папері, адже відповідної вакцини не було.  Річ у тім, що щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих. Нещодавно ситуація змінилася, і потрібна вакцина з’явилася в Україні.

Про це повідомив доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології в НМАПО ім.. П. Шупика Федір Лапій. За його словами в Україну вже надійшли 125 тис. доз вакцини для дітей від п’яти до 11 років. Її вже використовують у США та ЄС. Вакцини вже доставляють у регіони.

Зараз, до речі, досить непоганий час для вакцинації. Адже відбувся спад захворюваності на ковід. Якщо у вересні та жовтні кожного тижня на нього захворювало більше 30 тисяч людей, то, за останніми даними МОЗ з приводу ковіду, за тиждень його зафіксували у 6757 людей.

Особливості вакцинація  дітей 5-11 років

Як зазначають в Мінздраві, щеплення дітей цієї вікової категорії здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для таких дітей обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N063-2/о – відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я».

Щеплення від коронавірусу можна отримати безоплатно через сімейного лікаря. Пункти вакцинації також працюють, але їх кількість зменшилась. Дізнатися про адреси пунктів вакцинації можна, звернувшись до місцевих департаментів охорони здоров’я.

Як вакцинують дітей від 12 до 18 років

Дітей віком від 12 років рекомендовано щепити вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech. Для них цю вакцину використовують за тією ж схемою, що й для дорослих: дві дози по 0,3 мл з інтервалом у 21-28 діб.

При цьому, як зазначають в Мінздраві, батьки або опікуни повинні надати лікарю, який проводить вакцинацію, документи, що підтверджують наявність у неї всіх рутинних щеплень згідно з Національним календарем щеплень (форма 063/о).  

Якщо дитина не отримала всіх необхідних рутинних щеплення та не має протипоказань до них, то вона має зробити ці щеплення і після цього матиме можливість вакцинуватися проти COVID-19.

Дітям від 5 років можна колоти тільки вакцину Comirnaty © freepik.com

Чому потрібно щепити дітей від коронавірусу

Нагадаємо, що вакцинація не захищає від інфікування. Тобто навіть вакцинована людина може захворіти на коронавірус. Але щеплення перш за все захищаю від ускладнень та смерті. Як повідомляє лікар-інфекцініст Ольга Голубовська, в цьому епідсезоні частіше зустрічається таке ускладнення від ковіду, як транзиторна енцефалопатія. Це дуже важкий стан, при якому руйнуються та гинуть клітини головного мозку. За словами експерта, це відбувається у різних вікових категоріях.

Як отримати сертифікат вакцинації для дитини

В «Дії» можна сформувати міжнародний COVID-сертифікат про вакцинацію з QR-кодом для своєї дитини. Його можна створити вже після першої дози. Для цього необхідно: 

  • увійти в кабінет громадянина на diia.gov.ua; 
  • ввести серію та номер свідоцтва про народження дитини,
  • ознайомитися із згодою передачі даних;
  • на електронну пошту надійде сповіщення, коли сертифікат буде готовий.

Раніше ми писали про те, як використовувати журавлину в домашніх рецептах краси та здоров’я

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *