Пора визнати: твоє щастя безпосередньо залежить від того, що ти їси. Так що зі словами Малюка: “Не в тортах щастя”, можна посперечатися. Воно, виявляється, саме в них і ще низці корисних продуктів, про які слід знати.
А вся справа в такий амінокислоті як триптофан. Саме від неї залежить вироблення гормону щастя – серотоніну, і його активність в людському організмі. Ми розповімо, в яких продуктах міститься гормон щастя серотонін і що потрібно їсти, щоб отримати свою порцію.
Які продукти підвищують гормон щастя?
Індичка. У цьому м’ясі дуже багато триптофану. Так що непогано було б завести звичку готувати індичку регулярно, особливо з огляду на дієтичність цього продукту. Велика кількість білка буде особливо доречною для дівчат, які худнуть.
Жирна риба. Не так давно ми вже писали про користь рибної дієти. А тепер виявляється, що в ній містяться жирні кислоти Омега-3, надзвичайно корисні для організму і що попереджають передчасне старіння. Як же обійтися і без триптофану, вітаміну D, а також B6, які зміцнюють імунну систему і дарують гарний настрій.
Хурма. Це не просто смачний фрукт, що дарує гарний настрій, а й велика кількість йоду, без якого не обійдеться наша щитовидна залоза. В іншому випадку постраждає гормональний фон, що обов’язково позначиться на настрої.
Сир. Крім триптофану тут є цілий набір цінних для тебе речовин. Наприклад, L-фенілаланін, який також бере участь у виробленні серотоніну. Медики навіть рекомендують з’їдати шматочок сиру перед сном, щоб спати міцно і спокійно. Однак через його калорійність тут головне не переборщити.
Листовий салат, рукола, броклолі та інша зелень. Ця зелень, яку часто не люблять діти, між іншим, теж причетна до вироблення серотоніну. Не можна не відзначити користь ряду інших мікроелементів, антиоксидантів, мінералів і флавоноїдів. Ті ж брокколі містять фолієву кислоту, яка входить в групу вітамінів B і створює нам гарний настрій.
Кисломолочні продукти. Ці продукти підвищують настрій, знижують рівень стресів і необґрунтованих страхів. А вся справа в бактеріях Lactobacillus rhamnosus, що містяться в тому ж кефірі або йогурті. Вчені провели експеримент на мишах, нагодувавши їх бульйоном з активними бактеріями. Після цього тваринам влаштували купання в басейні та біганину по лабіринтах. В ході експерименту виявилося, що гризуни були більш витривалі і менш схильні до тривог, ніж їх побратими, які бульйону не їли. Також не можна не відзначити, що кисломолочні продукти прекрасно впливають на мікрофлору в кишечнику, як і на організм в цілому.
Авокадо. Фрукт є джерелом вітамінів С, Е, А, В, калію і потужного антиоксиданту – глютатиона. Він допомагає руйнувати вільні радикали і очищати організм від шкідливих речовин. Глютатіон необхідний для протікання метаболічних і біохімічних реакцій, таких як синтез і відновлення ДНК, синтез білка, тому він такий важливий. Магній, що міститься в авокадо, допомагає м’язам розслабитися, що сприятливо впливає на нервову систему.
Банани. Це ще одне джерело вітаміну В, калію, які дійсно здатні підняти настрій і сприяють виробленню гормону щастя. Однак цей фрукт складно назвати дієтичним. Тут дуже багато сахарози і крохмалю, тому варто поберегти фігуру і вживати банани обережно. Краще це робити до обіду, оскільки саме в першій половині дня речовини засвоюються швидше.
Помідори. Тут центральне місце займає така речовина як лікопін. Причому навіть при тепловій обробці цей активний компонент продовжує працювати, причому навіть активніше. Оскільки в організм потрапляє він і вітамін Е, при споживанні томатів відзначається відчуття бадьорості, піднімається настрій.
Полуниця. Звичайно, ми пам’ятаємо, що в цій ягоді просто запаморочливий запас вітаміну С. Аскорбінова кислота є сильним антиоксидантом, який благотворно впливає на імунну систему людини. Також вітамін С прискорює процес затягування ран, впливає на синтез ряду гормонів – в тому числі й гормону щастя.
Шоколад. Тут ласунам слід притримати коней! Найбільше гормон щастя виділяється при вживанні чорного шоколаду, адже саме в ньому найбільше какао-бобів. Вони і є джерело твого гарного настрою!
Яйця. Ти б могла подумати, що яйця теж допомагають відчувати себе чудово? Адже в них містяться незамінні жирні кислоти й вітаміни А, Е, D, групи В. Звичайно, не можна не згадати про наш улюблений триптофан.
Горіхи.Тут піде мова про абсолютно різні горіхи. Наприклад, мигдаль проводить заспокійливий вплив на нервову систему і за рахунок вітаміну Е ліквідує гормони стресу. Фісташки теж не відстають: завдяки мононенасиченим жирним кислотам вони координують твій позитивний настрій. Так можна навіть регулювати рівень адреналіну в крові – за допомогою фісташок.
Квасоля. Як відомо, магній – елемент, розслабляючий м’язи, а значить і заспокійливий. Цього компонента просто надлишок в квасолі! А ще магній регулює рівень кортизолу, речовини, що відповідає за зняття стресу і спокійний настрій.
Зелений чай. В ньому міститься дуже великий обсяг антиоксидантів, як і вітаміну С, що зменшує число гормонів стресу в організмі. Бадьорість на весь день забезпечена!