Чим корисна розторопша © depositphotos
Розторопша – це близька родичка будяка. Вона навіть схожа на нього, особливо рожевими квітковими головками, ось тільки її видають колючки і своєрідні плямисті листя, наче по їх прожилкам розтеклося молоко.
Насправді розторопша є бур’яном. Але цей факт не заважає їй приносити відчутну користь нашому організму. Чим же славиться розторопша, чому вона популярна в традиційній і народній медицині, тобі розповість tochka.net.
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
- Користь і шкода березового соку: дізнайся, перш ніж пити
Склад розторопші
У розторопші міститься безліч корисних речовин, серед яких калій, магній, кальцій, залізо і мікроелементи, такі як цинк, мідь, селен, бор, марганець, йод, хром тощо. Також у ній присутні вітаміни A, D, F, E, Д і вітаміни групи В, алкалоїди, флавоноїди і флавонолігнани, білки, смоли, тирамін, гістамін, жирна олія й інші компоненти.
Але найбільш цінується розторопша за те, що в ній міститься група рослинних сполук, науково відомих під загальною назвою силімарин. Він має антиоксидантну, противірусну та протизапальну дію. Кількість силімарину в екстракті з насіння розторопші досягає 65-80%.
Чим корисна розторопша для організму
Саме завдяки вмісту силімарину, розторопша прискорює процеси регенерації та детоксикації в печінці, стимулює утворення нових клітин, гальмує проникнення різних токсинів. Розторопшу часто призначають при гепатиті, цирозі та інших хворобах печінки, а також при вживанні алкоголю, курінні і впливу інших отрут, в тому числі отруйних грибів, укусах змій і павуків.
Розторопша корисна в якості додаткової терапії для лікування діабету другого типу. Вона допомагає поліпшити чутливість до інсуліну і знизити рівень цукру в крові. Також антиоксидантні та протизапальні властивості розторопші сприяють зниженню у діабетиків ризику ниркової недостатності.
Завдяки антиокислювальним і протизапальним властивостям, розторопша допомагає позбутися акне, запобігти появі прищів, лікує вугровий висип і навіть псоріаз. Однією з причин появи акне на обличчі є окислювальні процеси в клітинах, спровоковані стресом. Для лікування шкірних хвороб застосовується олія розторопші.
Ця рослина стимулює появу молока у годуючих жінок. Вона здатна збільшити вироблення молочного гормону пролактину. Однак важливо пам’ятати, що приймати розторопшу при годуванні можна тільки після консультації з лікарем.
Передбачається, що антиоксидантна дія силімарину, що міститься в розторопші, надає антираковий вплив, що застосовується для людей, які проходять комплексне лікування раку. Також ця рослина допомагає знизити наслідки променевої терапії. Розторопша підсилює її ефективність щодо деяких видів ракових пухлин і може їх руйнувати.
Кому протипоказана розторопша
Зазвичай застосування препаратів на основі розторопші є безпечним. Однак, як і будь-який інший лікарський засіб, розторопша вимагає консультації з лікарем. Також з обережністю слід застосовувати розторопшу:
- людям з алергією на сімейство рослин астрові складноцвіті;
- вагітним жінкам;
- людям з низьким рівнем цукру в крові, тому що розторопша може викликати його зниження.
Все, що потрібно знати про екстрену контрацепцію, читай за посиланням.
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
- Лавровий лист: користь і шкода
- Де знаходиться апендицит і як його можна визначити (фото)
Джерело: lady.tochka.net