Префікси в назвах ліках: що означає «форте», «екстра» та інші

Коли заходиш в аптеку, очі розбігаються від розмаїття лікарських препаратів. Добре, якщо розібратися в ньому допомагає рецепт лікаря. Але іноді ми підходимо до фармацевта і просимо «дати щось від голови» тощо. Він може запропонувати препарат, в назві якого фігурують такі префікси, як «форте», «екстра», «лонг» та інші. Як правило, ліки з такими додатками до назви коштують набагато дорожче.  І треба розуміти, за що ж ми переплачуємо. 

Розібратися в тому, що означають префікси в назвах ліків, допоміг лікар-невролог, медичний директор КНП «Обласна спеціалізована лікарня у м. Глухів» Євген Скрипник.

Ліки з префіксами в назвах, як правило, коштують дорожче © freepik.com

Депо

Такий префікс використовується, як правило, в ін’єкційних лікарських препаратах. Це означає, що вони мають  пролонговану дію. В разі внутрішньом’язового введення формується депо, з якого діюча речовина вивільняється поступово. Зазвичай вона діє до 28 діб.

Екстра

В таких препаратах більший обсяг однієї з основних діючих речовин, але відсутня одна з інших речовин, які є у такому ж препараті, але без префікса «екстра».

Наприклад, якщо у Цитрамон ви знайдете 240 мг ацетилсаліцилової кислоти, 180 мг парацетамолу та 30 мг кофеїну, то в Цитрамон Екстра вже 500 мг парацетамолу, 50 мг кофеїну, але зовсім немає ацетилсаліцилової кислоти.

Ко-

Цей надпис свідчить про те, що до основної діючої речовини додано сечогінний препарат. Наприклад, у Пренесі можна знайти основну діючу речовину перондиприл, а ось у Ко-Пренесі вже є не лише перондиприл, але й індапамід.

Лонг

Лонг-препарати, як можна здогнатися з назви, мають пролонговану дію за рахунок збільшеної дози діючої речовини. Наприклад, в препараті Кетанов є 10 мг кеторолака триметаміну, а ось в препараті Кеталгін Лонг — кеторолака триметаміну вже 30 мг.

Ліки з префіксами в назвах часто мають пролонгований ефект © freepik.com

Плюс

Плюс ставлять тоді, коли до основного препарату додають ще один. Наприклад, ліки, що знижують артеріальний тиск, часто комбінують із сечогінними препаратами.

Рапід

Якщо перед тобою ліки з таким надписом, то це означає, що вони дуже швидко всмоктуються у ШКТ. Наприклад, якщо ти  приймаєш Вольтарен Таб, то максимальна концентрація діючої речовини в крові настає за 2-4 години, а ось під час приймання Вольтарен Рапід — вже за 20-30 хвилин.

Ретард

Якщо ти бачиш на медичному препараті такий префікс, то це означає, що в порівнянні з іншими таблетками ці мають пролонгований ефект. Тобто їх завдяки цьому можна приймати на 2-3 рази на добу, а лише один раз.

Наприклад, Раптен 50 мг — 2-3 рази на добу, а ось Раптен Ретард 100 мл — лише раз на день.

Форте

Дуже часто фігурує в назвах ліків. Це маркер того, що перед тобою препарат з посиленою дією за рахунок збільшеної концентрації діючої речовини.

Наприклад, звичайний Цитрамон містить 240 мг ацетилсаліцилової кислоти, 180 мг парацетамолу та 30 мг кофеїну, а ось у Цитрамон Форте — 320 мг ацетилсаліцилової кислоти, 240 мг парацетамолу та 40 мг кофеїну.

 Нагадуємо, що раніше ми писали про те, як відбілити зуби в домашніх умовах.

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *