Як навчити дитину вчитися самостійно

Сучасні діти тільки в невеликій кількості роблять уроки самостійно. Зараз більш традиційним варіантом вважають той, коли щовечора батьки проводять разом зі своєю дитиною за розв’язанням задач, вивченням правил з української мови та запам’ятовуванням нових слів з англійської. Хоча навчити дитину вчитися самостійно цілком можливо. Для цього можна купити спеціальні наочні посібники, однак також не завадить дотримуватися простих рекомендацій.

Як навчити дитину вчитися самостійно
Як навчити дитину вчитися самостійно

Тайм-менеджмент усьому голова

Один із найважливіших кроків на шляху до самостійності – вміння розпоряджатися часом. Тут треба передати відповідальність дитині й перестати контролювати кожен її крок: чи зробила вона уроки, чи сходила на додаткові заняття, чи зібрала портфель тощо. Школяра потрібно навчити планувати та стежити за часом. Можна купити йому записник і показати, як записувати справи та завдання. Дітям подобається викреслювати вже зроблені пункти.

Надайте дитині можливість вибирати

Якщо хочете, щоб дитина вчилася самостійно, тоді дозвольте їй вибирати самій. Це стосується як дрібних питань – яку ручку купити у школу, так і більш «глобальних» – на яку тему написати доповідь. Усе, що повинні робити батьки, – це підтримувати ініціативу та приймати вибір дитини, навіть якщо він не зовсім вписується в їхню систему координат.

Покращуйте концентрацію уваги

Інколи дитина не може вчитися сама, тому що їй складно зосередитися. Коли поруч сидить мама або тато, концентрація уваги не покращується, однак школяреві волею-неволею доводиться якось зосереджуватися. Концентрація може погіршуватися як від втоми й недосипу, так і від чинників, які відвертають увагу, наприклад, від увімкненого телевізора або голосних розмов у сусідній кімнаті.

Покращити концентрацію уваги можна за допомогою таблиці Шульте. Її легко знайти в інтернеті. Це таблиця з числами, розміщеними довільним чином. Дитина повинна знайти всі числа підряд.

Бачу ціль – не бачу перешкод

Щоб школяр хотів навчатися, йому потрібно розуміти, для чого він це робить. Коли він зрозуміє свою мету, він прекрасно буде самостійно справлятися з навчанням.

Перш ніж дитина почне розказувати свої мрії про те, як вона стане відомим ученим або заробить перший мільйон на продажі електромобілів, поясніть їй, що мета повинна бути конкретною, вимірною, досяжною, доречною та обмеженою в часі. Наприклад, якщо учень хоче закінчити семестр із 10 балами з математики, його мета буде приблизно такою: «Здати всі контрольні роботи мінімум на 10 балів до 25 грудня».

Інтернет-магазин «Час-Пік» залишає за собою право авторства на опубліковану інформацію. Розміщення статті на інших ресурсах можливе лише зі вказанням першоджерела.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *