Чай – це цілий всесвіт. Навіть чаємани зі стажем постійно відкривають для себе нові сорти та смакові поєднання. Що вже говорити про тих, хто тільки-но почав знайомство з чайним світом. Асортимент смаків настільки великий, що зробити вибір буває дуже важко.
Класичні сорти
У цю категорію, звичайно ж, слід внести чорний та зелений сорти. Існує й багато інших різновидів, проте вони не настільки популярні. Якщо ви хочете відчути класичний чайний смак – обирайте чорні сорти, наприклад, індійський Ассам. Він відрізняється терпким та насиченим смаком, а також інтенсивним приємним ароматом.
Важливо розуміти, що всі види чаю виготовляються з листя чайного дерева. А відмінність між ними полягає лише у ступені ферментації, тобто окислення. Зелений сорт – слабоферментований. Тому смак у нього інший, більш м’який і «трав’яний». Однак він є й набагато більш корисним:
- активізує роботу мозку;
- допомагає боротися із зайвою вагою;
- бере участь у профілактиці онкологічних захворювань та діабету;
- позитивно впливає на стан серцево-судинної системи.
Певною мірою класичний чай – універсальний напій. Він добре поєднується з різними добавками: лимон, молоко, мед, м’ята.
Чай з добавками
Смакові властивості напою по-новому розкриваються, якщо додати до них шматочки ягід, фруктів, пелюстки квітів. Такі чайні шедеври не просто корисні, а ще й дуже смачні. Наприклад, у ягідних добавках гармонійно поєднується насолода та кислинка. У таких міксах використовуються чотири найпопулярніші ягоди.
- Малина.
- Чорниця.
- Ожина.
- Лохина.
Досить популярним є саусеп. Напій з ним виходить ніжнішим, присутня пікантна гіркуватість. Цей екзотичний фрукт однаково вдало поєднується як із чорними, так і зеленими сортами. Якщо ви шанувальник традиційної цитрусової кислинки та свіжості, обов’язково спробуйте варіанти з додаванням м’яти, меліси, цедри апельсина. Такі поєднання мають також і додаткову імуностимулюючу дію.
Окремо варто згадати трав’яні чаї. Листків чайного дерева там може і не бути, оскільки складаються вони в основному з поєднання різних лікарських та ароматичних трав. Особливо популярними є такі збори з альпійських лугів, які розташовані в горах. Трави в цій місцевості виростають у специфічних кліматичних умовах, тому мають унікальні смако-ароматичні властивості та набір мінералів.
Для шанувальників екзотичних смаків є спеціальні добірки, наприклад «Загадка сходу». До складу таких напоїв додаються меліса, китайська троянда, пелюстки квітів, плоди вишні, мальва. А основу складає чорний цейлонський чай, терпкий та зігріваючий.