Як уникнути каменів в нирках © depositphotos.com
Камені в нирках або сечокам’яна хвороба – одна з найчастіших причин звернення до нефролога або уролога. Так вже вийшло, що камені в нирках з’являються з багатьох причин, а саме захворювання може привести до серйозних ускладненнями.
Тому варто подбати про здоров’я заздалегідь і зайнятися профілактикою сечокам’яної хвороби, щоб уникнути каменів в нирках. Таким чином можна запобігти захворюванню або його повторенню.
tochka.net дізналася, що потрібно робити для того, щоб уникнути каменів в нирках.
Профілактика каменів у нирках
Логічно, що всі заходи профілактики сечокам’яної хвороби спрямовані на усунення причин появи захворювання.
Порушення обмінних процесів можна уникнути, якщо стежити за харчуванням. Воно повинно бути збалансованим, без швидких вуглеводів, фастфуду та напівфабрикатів.
Хороша профілактика від застою сечі – споживання достатньої кількості рідини. Особливу увагу варто приділити питній воді – в ній не повинно бути великої кількості солей і мінералів. Також потрібно обережно поставитися до мінеральної води – через великий вміст солей вона протипоказана для щоденного вживання. Пити мінеральну воду варто тільки за рекомендацією лікаря.
Як уникнути каменів в нирках © depositphotos.com
Також варто не забувати про сон і відпочинок, які є невід’ємною складовою профілактики сечокам’яної хвороби.
Фізична активність також хороший помічник в профілактиці каменів в нирках. Але до справи потрібно підходити серйозно – навантаження не повинні бути надмірними. Тому варто урізноманітнити режим дня легкими фізичними вправами, пробіжками і прогулянками на свіжому повітрі.
Існує і медикаментозна профілактика сечокам’яної хвороби, але препарати повинен підібрати фахівець.
Як уникнути повторної появи каменів у нирках?
Якщо сечокам’яна хвороба вже була виявлена, а камені були зруйновані або виведені хірургічним або природним шляхом, все одно варто дотримуватися рекомендацій, які убезпечать від повторної появи каменів.
Профілактика каменів в нирках: що кажуть спеціалісти
За експертною порадою у справі профілактики каменів у нирках ми звернулися до співпрацівника Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України Сергія Гончарова.
Сергій Гончаров
м.н.с. Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
погляд експерта
Найчастіше камені у нирках зустрічаються у чоловіків, віком від 20 до 50 років. У групі ризику також люди з гіперпаратериозом, порушенням обміну мікроелементів та вітамінів. Також на появу каменів у нирках впливає сімейний анамнез. Тобто йде мова про спадковість. Також часто сечокам’яна хвороба зустрічається у людей з запальними захзахворюваннями нирок та захвореннями ШКТ, які, в свою чергу впливають на водно-сольовий обмін в організмі. Що потрібно робити для профілактики? Вживати достатьню кількість води, дивитися на рівень мінералізації цієї води (він повинен бути менше 2 г/дм³). Якщо людина страждає через подагру або артрози, приймає специфічні препарати, які призводять до кальцифікації або уролітіазу, то необхідно проконсультуватися з лікарем. Також варто більше рухатися, пити більше води, періодично здавати аналізи та проходити УЗД-обстеження. Найголовніше – не можна забувати про щорічні огляди. Навіть здорова людина повинна принаймні раз на рік відвідувати терапевта, гінеколога, проктолога, уролога та інших обов’язкових лікарів. Саме це – основа профілактики.
Раніше ми писали про те, як уберегти себе від алергії на амброзію.
Джерело: lady.tochka.net