Шкода цукру © Depositphotos
До недавнього часу ми використовували цукор, який в основному міститься в харчових продуктах. Його додавали в солодощі та частування, щоб зрідка побалувати себе і ні для кого це не було проблемою. Але сьогодні більше третини споживаних нами калорій надходить з цукру або білого борошна, яке надає таку ж згубну дію, як цукор. Організм не може впоратися з таким величезним навантаженням і варто задуматися над тим, як прибрати повністю цей вуглевод зі свого життя.
Чому цукор шкідливий?
Цукор провокує багато проблем в організмі, наприклад:
- зниження імунітету
- аутоімунні захворювання
- серцеві хвороби
- діабет
- синдром роздратованого кишечника
- хронічну втому
- кандидоз
Дослідження показують, що однією з основних причин зниження імунітету є те, що цукор перешкоджає проникненню вітаміну С в білі кров’яні тільця, які потім пригнічують імунітет. Чим більше цукру, тим менш продуктивні ваші лейкоцити і, отже, тим менше у вас імунітет. Крім того, він стимулює секрецію інсуліну в підшлунковій залозі, що, в свою чергу, стимулює вироблення тригліцеридів в печінці. Ми можемо продовжувати дуже довго, тому що цей вуглевод дійсно згубно позначається на здоров’ї.
Шкода цукру © Depositphotos
Як безболісно відмовитися від цукру?
- Їж регулярно
В ідеалі варто дотримуватися 5 невеликих прийомів їжі на день, або ж 3 повноцінних + 2 перекуси. У багатьох людей від голоду падає рівень цукру у крові та з’являється бажання з’їсти щось солодке і калорійне.
- Обирай цілісні продукти
Чим ближче продукт до своєї первісної форми, тим менше в ньому переробленого цукру. Фрукти та овочі, як правило, не викликають метаболічних проблем для нормального організму, особливо при різноманітному вживанні.
- Снідай білком, жирами і фітонутрієнтами, щоб правильно почати свій день
Для цього ідеально підходять смузі. Типовий сніданок, повний вуглеводів і солодких або крохмалистих продуктів — найгірший варіант, оскільки буде тяга до цукру весь день.
- Додай спеції
Коріандр, кориця, мускатний горіх, гвоздика і кардамон природним чином підсолодять їжу і зменшать тягу до неї.
- Приймай якісні полівітаміни та мінеральні добавки, вітамін D3 і жирні кислоти омега-3
Недолік поживних речовин може посилити тягу до їжі, та чим менше дефіцит поживних речовин, тим бiльше бажання. Деякі поживні речовини, в тому числі хром, вітамін B3 і магній, покращують контроль цукру у крові.
- Більше рухайся
Роби вправи, танцюй або займайся йогою. Активний спосіб життя допоможе знизити напругу, підвищить енергію і зменшить потребу в цукровій підзарядці.
- Більше спи
Коли ми відчуваємо втому, ми часто використовуємо цукор в якості швидкої та доступної енергії.
- Зроби детокс
Часто, коли люди проходять детоксикацію, це знижує не тільки їх апетит, але й тягу до цукру.
- Будь відкритою і досліджуй емоційні проблеми, пов’язані з цукрової залежністю
Часто тяга до солодких продуктів більше пов’язана з емоційною потребою.
- Ознайомся з термінологією цукру
Пам’ятай, що всі вони є підсолоджувачами: кукурудзяний сироп, кукурудзяний цукор, кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, сахароза, глюкоза, мед, патока і коричневий цукор. Уникай всіх цих речовин у складі продуктів, які купуєш.
- Пий багато води
Іноді спрага маскується почуттям голоду, тому чим більше ти будеш пити води — тим менше відчуватимеш голод.
Нещодавно ми розповідали про швидкий рецепт грушевого пирога з медом і горіхами.
Джерело: lady.tochka.net