Міфи і правда про молоко: пити чи не пити

Молоко: користь і шкода © depositphotos

Навколо молока існує чимало міфів і легенд. Одні говорять про його незаперечну користь, інші ставлять під сумнів. І спробуй тут розберися, корисно молоко чи шкідливо для дітей і дорослих.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

  • Кисломолочні продукти для обличчя: рецепти масок

tochka.net спробувала з’ясувати, чому можна вірити, а що дійсно є помилкою.

  • Міф 1. Дорослим молоко пити не можна

Це твердження не позбавлене сенсу, але лише в тому випадку, якщо спостерігається індивідуальна непереносимість лактози. А вона, до речі, може бути не тільки у дорослих, але і у дітей. Просто з віком здатність організму переробляти молоко значно знижується. Цей продукт засвоюється в організмі за допомогою ферменту лактази, який у дорослих значно зменшується. Проте є люди, у яких організм нормально сприймає молоко до самої старості.

  • Міф 2. Добова норма кальцію заповнюється склянкою молока

Насправді в одній склянці незбираного молока міститься близько 315 мг кальцію. А ось добова норма для дорослої людини становить 800-1200 мг кальцію. Математика нескладна, набагато складніше випивати в день від 3 до 5 склянок молока, щоб наздогнати свою добову норму кальцію, яку можна отримати і з інших продуктів. Але якщо у тебе з цим проблем немає, і ти любиш молоко, то не варто себе обмежувати.

  • Міф 3. Магазинне молоко безпечніше за домашнє

Тут все відносно. Або як в лотереї. Можна і на ринку підхопити невідомі хвороби від корови, яка виявилася хворою. А можна і в магазинному молоці, яке, начебто, пройшло всі необхідні перевірки і додаткові обробки, зловити антибіотики. Якщо ви не перший день купуєте продукти у перевірених господарів або п’єте парне молоко від власної корови– відповідь про його користь очевидна.

  • Міф 4. Молоко корисно всім дітям

Не зовсім. Все ж таки існує відсоток дітей, у який виникає алергія на протеїн, що міститься в молоці. Коли така дитина вживає молочні продукти, спостерігається реакція її імунної системи, виробляються медіатори, проявляються симптоми: розлад, нудота, болі в животі, набряки, свербіж, кропив’янка, екзема. Це стосується не тільки коров’ячого молока, але навіть материнського, якщо жінка сама вживає в їжу коров’яче молоко, протеїни з нього переносяться з материнським молоком в організм дитини і можуть викликати негативні наслідки. Зазвичай більшість дітей позбавляється алергії до досягнення шкільного віку.

  • Міф 5. Молоко не несе користі дорослим

Вважається, що молоко корисне для тих, кому призначено природою – дітям. А от з роками необхідність у ньому відпадає. Насправді молоко – цінний продукт для людей будь-якого віку. Наприклад, літнім людям, молоко корисно, оскільки воно знижує ламкість кісток за рахунок міститься в ньому кальцію.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:

  • Як зберігати сезонні речі: 5 корисних правил
  • 5 причин полюбити екологічну косметику

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.