Коли варто звертатися за допомогою: лікар пояснила, що робити з субфебрильною температурою

Субфебрильна температура: що це таке © Depositphotos

У час пандемії увага до власного здоров’я в українців підвищилася, тому багато хто реагує на мінімальні зміни в організмі. Що робити, якщо під час чергової перевірки температури ти побачила незвичні 36.6, а 37.2 на термометрі? Чи варто панікувати та коли звертатися до лікаря, ми дізналися у лікаря сімейної медицини вищої категорії Олесі Гетьман із Smart Medical Center.

Субфебрильна температура: норма чи привід для паніки?

Перш за все визначимося з показниками. За класифікацією, субфебрильна температура — це проміжок від 37 до 38 градусів. Нормальною ж вважається температура до 37.4, тому субфебрильну температуру можна частково розцінювати, як не нормальну.

Олеся Гетьман
лікар сімейної медицини

погляд експерта

Якщо у людини температура трохи вища за 37, треба перш за все варто звернути увагу на загальний стан та самопочуття, тому що кожна оцінка здорова чи не здорова людина, починається саме з оцінки того, як особа почувається. Тому що, наприклад, при високому тиску людина почувається нормально, і ні на що не скаржиться, і каже: “У мене високий тиск, але я переношу його нормально”. Оце слово “нормально” — той тригер, на який сама особа має звернути увагу. Якщо ж самопочуття задовільне, незадовільне чи дуже погане наступний крок – це оцінка лікарем критеріїв, які потребують діагностики. І тут вже йде оцінка самих симптомів, які можуть супроводжувати субфебрильну температуру: чи є біль (біль завжди супроводжує температуру), де він локалізований, чи є висипка та де саме, яка свідомість, яка поведінка, чи є втрата ваги.

Після огляду пацієнта лікар може призначити додаткові аналізи: як правило, це загальний аналіз крові, аналіз сечі та рентгенографічне обстеження.

Причини субфебрильної температури

За словами лікаря Олесі Гетьман, у субфебрильної температури може бути безліч причин. Підвищена температура у першу чергу супроводжує будь-яке запалення, у другу — онкологічні захворювання, а в третю — хронічні ревматичні, аутоімунні або імунні запалення.

Причини субфебрильної температури у дітей та дорослих (якщо почуваєшся добре):

  • Спосіб та умови життя,
  • Генетичні особливості (надлишкова вага, ендокринні розлади),
  • Гіперемоційність або гіперактивність у дитячому віці,
  • Активні заняття спортом,
  • Зміна місця проживання, міграція до іншої країни,
  • Перенесений стрес на роботі, зміна місця роботи,
  • Зміна обстановки (одруження, розлучення),
  • Зміна типу харчування,
  • Постінфекційні реакції (якщо особа перехворіла на складне захворювання, перенесла важке запалювання від трьох тижнів до трьох-шести місяців тому),
  • Перенесене оперативне лікування, травма або психотравма,
  • Діти і підлітки у період росту,
  • Зміна циклів життя у жінок.

Субфебрильна температура: коли варто звернутися до лікаря

Підвищена температура у межах 37.2 – 37.4 може супроводжувати здорову людину все життя, тобто місяці, десятки років. Тому, в першу чергу, лікар Олеся Гетьман радить звертати увагу на самопочуття.

Олеся Гетьман
лікар сімейної медицини

погляд експерта

Якщо окрім підвищення температури є погіршення самопочуття, втрата працездатності, тоді треба звернутися до лікаря та визначити причину такого стану. Бо хвороба — це завжди втрата працездатності та погане самопочуття (під час хвороби ніколи загальне самопочуття не буде відмінним). І якщо 37.2 тримається два тижні і самопочуття скоріш недобре — це підстава для звернення до лікаря.

Чи варто лікувати субфебрильну температуру

Якщо почуваєшся нормально, лікувати субфебрильну температуру не треба, зазначає лікар. У цьому разі все, що треба —й це вести здоровий спосіб життя, уникати шкідливих звичок (як паління, вживання алкоголю чи інших токсичних речовин, які до речі, також можуть впливати на гіпофіз та бути причиною підвищення температури), мати достатньо фізичної активності протягом тижня (можна займатися будь-чим: спортивною ходою, бігом, на велотренажерах, плаванням, медитацією, йогою), слідкувати за режимом харчування та режимом відпочинку.

Раніше ми розповідали, що таке кропив’нка та як її варто лікувати.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *