Карантин в Україні продовжують до 31 жовтня

Адаптивний карантин в Україні продовжили до листопада 2020 © depositphotos.com

Як і передбачалося, сьогодні, 26 серпня, Кабінет міністрів України продовжив адаптивний карантин до листопада.

На засіданні прем’єр міністр Денис Шмигаль повідомив, що збільшення захворюваності в останні тижні змушує уряд діяти більш рішуче.

Перше – продовжити на території України карантин до 31 жовтня 2020 року. Також пропонується посилити обмежувальні заходи на території регіонів … з “зеленим” рівнем епідемічної небезпеки, а саме заборонивши проведення дискотек, роботу розважальних закладів, нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування з організацією дозвілля. Крім того, ми відпрацювали з Мінкультури заборону проведення концертів, крім тих, які проводяться закладами культури, і для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності. заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Також до півночі 28 вересня 2020 року забороняється в’їзд іноземцям на територію України, крім: транзитних пасажирів, які навчаються в Україні або служать в ЗСУ, мають посвідку на постійне проживання, визнані біженцями, дипломати і консули, представники міжнародних місій, водії або члени екіпажу регулярних перевізників або літаків, діячі культури або спортсмени, які прибули за запрошенням.

Карантин в Україні подовжили до листопада 2020 © depositphotos.com

Які зміни чекають на твоє місто при переході у “помаранчеву” або “червону” карантинні зони?

Також з 24 агуста в Україні вступив в дію новий карантинний розподіл. У червону зону потрапили Чернівці, Коломия, Самбір і ряд районів західних областей.

Нагадуємо, що Кабмін затвердив поділ країни на чотири типи епідемічних зон, в залежності від ситуації з кількістю хворих і завантаженістю ліжок в лікарнях. Отже, сьогодні режим карантину триває, але з позначкою “адаптивний”. Які особливості кожної зони адаптивного карантину і що зміниться в твоєму житті, якщо твоє місто потрапило у “червону зону” — дізналися у медичного юриста і адвоката Олександра Гришакова.

Базові правила для “зеленої зони”

Як ти вже знаєш, залежно від епідемічної ситуації в кожному регіоні встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Перехід із однієї зони в іншу визначається моніторингом таких показників, як завантаженість ліжок, середня кількість тестувань на COVID-19 не менше 24 на 100 тис. населення, показник зростання випадків інфікування не більш ніж 10%. 

Олександр Гришаков
медичний юріст і адвокат

погляд експерта
Якщо ваше місто знаходиться у “зеленій зоні” — це значить, що ви мешкаєте у місті з біль-менш сприятливою ситуацією з захворюванням на COVID-19. Але все одно ви маєте дотримуватись таких правил та обмежень — в закритих приміщеннях дозволяється знаходитись лише у захисних масках на обличчі. Слід намагатись дотримуватись соціальної дистанції, потрібно ретельно мити руки й обробляти їх антисептиком. Не дивуйтесь і не обурюйтесь, якщо у аптеках, магазинах, ресторанах та інших громадських місцях вас попросять дотримуватись дистанції та  перебувати у закритому приміщенні з розрахунку одна людина на 5 квадратних метрів. У “зеленій” зоні заборонена діяльність залів кінотеатрів та театрів із заповненням понад 50% місць у кожному. Також дозволено перевезення пасажирів в громадському транспорті лише на сидячих місцях. З сьогоднішнього дня заборонені і розважальні заходи, дискотеки, нічні клуби.

Зміни для “помаранчевої” зони

Населений пункт може потрапити до помаранчевої зони у випадку завантаження ліжок хворими на коронавірус понад 50%. Якщо це сталося у твоєму місті і ти почула про це із телебачення чи соціальних мереж, то будь готова до наступного: держава заборонить роботу розважальних закладів та ресторанів після 22:00. Буде обмежена або припинена робота спортзалів, фітнес-центрів та закладів культури.

Окрім того, призупинять роботу хостели та бази відпочинку, а літні табори перестануть приймати нові зміни дітей на відпочинок. Зверни увагу, що на готелі це обмеження не розповсюджується і у “помаранчевій” зоні вони продовжать свою роботу.

Правила відвідування кінотеатрів, театрів, ресторанів, магазинів та інших громадських місць стануть жорсткішими: не пускатимуть більш, ніж 100 відвідувачів загалом та за умови — одна людина на 20 квадратних метрів.

Правила «червоної» зони

Якщо твій регіон потрапив у “червону” зону, то потрібно бути особливо обережним й бути готовим до того, що органи влади введуть наступні обмеження: призупинять внутрішній громадський транспорт у місті, а також відмінять  сполучення з іншими регіонами країни. Заборонять рух приватних авто, котрі мають понад 5 місць. Важливо, що навіть транзитні потяги не матимуть права зупиняються в «червоних» зонах.

Олександр Гришаков
медичний юріст і адвокат

погляд експерта
Також потрібно знати, що у «червоній» зоні не працюватимуть зовсім торгівельно-розважальні комплекси, ресторани, кафе, готелі та майже всі громадські заклади. Також тимчасово припиняють роботу заклади освіти – школи, університети, дитячі садочки та всі інші. Перехід із зони в зону та посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням головного державного санітарного лікаря регіону.

Також нещодавно ми писали про те, що МОЗ змінив правила відвідування шкіл.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *