Як схуднути в животі?

Як позбавитись живота? Чи існує спеціальна дієта, направлена на «схуднення живота»,  та чи потрібно обов’язково виконувати які-небудь вправи та качати прес?

Чи можна схуднути локально в цій проблемній зоні або отримати плоский живіт без значного зниження основної маси тіла? Чи зможе жінка позбавитись живота в домашніх умовах? Та чи можливо швидко – за тиждень, або хоча б за місяць підкачати нижній прес та підтягнути «проблемну зону»?

Коли мова йде про схуднення, більшість жінок та чоловіків хотіли би насамперед позбавитися зайвих жирових відкладень на животі. Дійсно, великий живіт, що виступає, або, навпаки, обвислий живіт виглядає не естетично, справляє враження непропорційної фігури.

Крім того, значні жирові відкладення на животі та боках можуть сигналізувати про проблеми зі здоров’ям: захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет, атеросклероз, гіпертонію та ін.

Саме тому зайві жирові відкладення на животі – не просто косметичний дефект, а важливе питання, якому слід приділити увагу.

 

Особливості жирових відкладень у чоловіків

У чоловіків, коли вони набирають вагу, переважно збільшується живіт, що пов’язано з гормональними особливостями чоловічого організму. Для сильної статі характерним є абдомінальний тип ожиріння (за типом «яблуко»), коли жир відкладається не тільки під шкірою, але й навколо органів черевної порожнини.

Абдомінальне ожиріння є серйозним сигналом, який вказує на необхідність зниження ваги, воно може стати причиною появи і розвитку захворювань серцево-судинної системи, діабету, проблем у сечостатевій сфері.

Зайві жирові відкладення в ділянці живота і в інших зонах можуть з’являтися у чоловіків також при порушеннях гормонального фону чи у випадку прийому стероїдів.

Особливості жирових відкладень у жінок

Для жінок значні жирові відкладення в цій «проблемній» зоні менш характерні, частіше зайві кілограми відкладаються на стегнах (ожиріння за типом «груша»). Але «великий живіт» та ожиріння за абдомінальним типом у жінок також може виникати.

Схильність до такого типу повноти може бути спадковою. Крім того, проблеми з цією зоною у жінок часто спостерігаються після пологів, коли м’язи черевної порожнини стають слабшими, виникає «обвислий живіт». З цим явищем також можна і потрібно боротися.

Ще одна причина появи зайвих жирових відкладень на животі у жінок – постклімактеричний період. Коли наступає менопауза, зменшується кількість жіночих гормонів та збільшується кількість чоловічих, що відображається на перерозподілі жирової тканини в організмі.

Захворювання ендокринної системи та вживання гормональних препаратів також можуть стати причиною надмірного відкладання жиру в проблемній зоні у жінок.

Стратегія, яка допоможе позбавитися жиру на животі

Заходи, що необхідні для позбавлення від жирових відкладень на животі будуть подібними, як для чоловіків, так і для жінок. Потрібно знизити кількість жирової тканини в організмі вцілому та вжити кроки, які допоможуть позбавитися жиру локально, саме в проблемній зоні.

Зробити це допоможе комплексний підхід, що включає дві головні складові: корекцію харчування та підвищення фізичної активності.

Рекомендації з харчування для схуднення:

  • Знижуйте калорійності їжі. Для зменшення відсотка жирової маси в організмі, в тому числі для зменшення живота, насамперед необхідно нормалізувати калорійність харчування. Необхідно добитися того, щоб організм витрачав більше калорій, ніж отримує з їжею, тоді розпочнеться процес витрати власних жирових запасів. Щоб досягнути безпечної швидкості зниження ваги (не більше 3-5 % від початкової ваги за місяць), потрібно зменшити щоденну калорійність їжі приблизно на 300-500 калорій, але в кожному випадку цей показник буде індивідуальним.
  • Збільшуйте кількісті продуктів з високим вмістом клітковини. Дієта для схуднення повинна містити велику кількість овочів та фруктів – 500-700 грамів на день. Багато клітковини міститься також у бобових та цільнозернових продуктах.
  • Обирайте нежирні білкові продукти. Ваша дієта для схуднення може включати рибу, курку, індичку, молочні та кисломолочні продукти з низьким та середнім вмістом жиру, яйця.
  • Зведіть до мінімуму вживання простих вуглеводів, полу-фабрикатів та снеків, тваринних жирів.

Це загальні рекомендації щодо харчування, врахувати які ви можете для схуднення в домашніх умовах. Щоб підібрати якомога ефективнішу дієту, яка допоможе не тільки знизити вагу, але й локально видалити жир, потрібен індивідуальний підхід. Необхідно врахувати причини надмірного відкладання жиру у вашій проблемній зоні та тип жирових відкладень, особливості організму та стану здоров’я.  Для цього радимо вам звернутися за допомогою до дієтолога.

Рекомендації з фізичних навантаженнь:

Знизити вагу допоможуть і фізичні навантаження, такі як прогулянки, плавання, активні спортивні ігри. Крім того, оберіть для себе підходящий по силам та не занадто виснажливий комплекс вправ, які будуть сприяти зменшенню жирової тканини на проблемній ділянці тіла.

Обирати навантаження також потрібно виходячи з того, який тип жиру на боках та животі переважає. Абдомінальний жир «спалюється» краще під впливом кардіотренувань. Достатньо 30-60 хвилин на день, щоб підвищити процент спалювання жиру та оздоровити організм. Підшкірний жир краще «реагує» на сумісні кардіо- та силові тренування.

Багатьох жінок хвилює обвислий низ живота. Підтягнути його допоможуть аеробіка, танці, йога, зарядка в домашніх умовах. Звичайно, таким чином ви не позбавитеся від жирових відкладень за тиждень, але поступово досягнете потрібного результату.

Стандартний спосіб боротьби з обвислим животом – качати прес. Існує безліч вправ на прес: присідання, випади, піднімання стегон із позиції лежачи та сидячи. Ви можете включити в свою щоденну зарядку вправи, що підтягують низ живота чи діють на верхню частину пресу. Але важливо пам’ятати, що ваша задача – не тільки накачати м’язи, але й видалити надлишки жирових відкладень. Досягти цього можна тільки за допомогою одночасного впливу потрібних вправ та правильно підібраної дієти.

Ви хочете «позбавитися живота» та вам потрібна допомога спеціаліста?

Дієтологи DietCenter готові допомогти вам знизити вагу та позбавитись надмірних жирових відкладеннь в «проблемній» зоні. Задля цього була розроблена дієтологічна програма «Локальне жироспалювання», на основі якої буде складена ваша персональна дієта для схуднення. Ви будете харчуватися смачною та здоровою їжею, використовуючи звичні продукти, без відчуття голоду та стресу для вашого організму.

З нами ви зможете покращити здоров’я та повернути стрункість фігурі.

Запишіться на консультацію до DietCenter прямо зараз!

Джерело: dietcenter.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *