Здорове харчування і адекватне фізичне навантаження є основними умовами для гарного самопочуття в будь-якому віці. Вони допомагають зберегти здоров’я, знизити ризик виникнення і розвитку багатьох хронічних захворювань, сприяють підтримці стабільного психоемоційного стану, позитивно впливають на зовнішній вигляд і настрій.
Як схуднути в 60 років? З чого почати схуднення в літньому віці?
Перше, з чого потрібно розпочати – це консультація лікаря. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем або з дієтологом про Вашу здорову вагу. Якщо у Вас недостатня або надмірна вага – це може говорити про наявність проблем зі здоров’ям.
Зайва вага створює додаткове навантаження на організм, яка в літньому віці може істотно погіршувати стан здоров’я і якість життя.
Надмірна вага може викликати такі проблеми зі здоров’ям, як:
- діабет II типу;
- високий артеріальний тиск;
- високий рівень холестерину в крові;
- захворювання серця;
- онкологічні захворювання;
- синдром нічного апное;
- захворювання жовчно-кишкового тракту;
- захворювання опорно-рухового апарату.
При цьому втрата навіть 5-10% зайвих кілограмів може поліпшити Ваше самопочуття і знизити дозу медикаментів.
Тому нормалізація ваги для людей 60-ти років і старше часто є рекомендацією лікаря і одним з головних заходів в плані лікування.
Дієта для схуднення для жінок і чоловіків після 60 років повинна підбиратися з урахуванням вікових особливостей та потреб організму літніх людей. Не намагайтеся втрачати вагу самостійно, лікар повинен обов’язково контролювати цей процес.
Необхідна безпечна стратегія схуднення, розроблена лікарем-дієтологом, заснована на результатах обстежень, така, що враховує супутні патології і рекомендації профільного лікаря з оглядом на хронічні захворювання.
Якою має бути стратегія схуднення для літніх?
В першу чергу, потрібно визначити Вашу фізіологічну норму, якою повинна бути здорова вага у Вашому конкретному випадку і на скільки потрібно схуднути до цієї норми.
Найбільш точно це можна зробити за допомогою діагностики складу тіла, яка достовірно відображає показники, необхідні для моніторингу процесу корекції ваги.
Далі основою схуднення повинні стати зміни в раціоні харчування і способі життя. Не варто експериментувати і випробовувати різні інтернет-дієти для схуднення. Неприйнятно також голодування і самостійне призначення розвантажувальних днів.
З віком, і як правило з появою або розвитком хронічних захворювань, особливо важливо, щоб метод і швидкість зниження ваги були фізіологічно безпечними, без різких обмежень поживних речовин і калорійності раціону. Тільки так Ви зможете схуднути без шкоди для здоров’я.
Рекомендації з фізичної активності
Для схуднення в 60 років варто звернути увагу і на збільшення фізичної активності. У літньому віці фізична активність допоможе зберегти рухливість, гнучкість, фізичну силу, дасть можливість стати більш енергійним, запобігати перепадам настрою, а також буде сприяти «спалюванню» жирових відкладень.
Корисні будь-які адекватні фізичні навантаження, але важливо враховувати, як впливає те чи інше навантаження на організм, а також наявність протипоказань при наявних хронічних захворюваннях.
Наприклад, аеробні вправи – ходьба, плавання – одночасно допоможуть тренувати серцевий м’яз і сприятимуть витраті зайвих калорій. Йога підвищить гнучкість і зміцнить м’язи. А силові навантаження – заняття з гантелями, догляд за садом – допоможуть зберегти силу м’язів і зменшити вагу.
Але якщо Ви ніколи не займалися спортом, перед початком спортивних занять зверніться за рекомендаціями до лікаря.
Починайте з мінімального навантаження і поступово його збільшуйте. Обов’язково приділяйте час розминці і розтяжці. Вибирайте для занять спортом зручний одяг і взуття. Важливий момент – заняття спортом повинні доставляти позитивні емоції – тому обирайте спортивні заняття, які Вам до душі.
Дієта для схуднення після 60 років
Жінка або чоловік, за шістдесят, які прагнуть знизити вагу, повинні харчуватися так, щоб організм не відчував дефіцит необхідних поживних речовини. При цьому їжа з віком повинна бути менш калорійною.
Рекомендації з харчування:
- Встановіть регулярні прийоми їжі, обов’язково снідайте.
- Готуйте страви з високим вмістом злаків, овочів і фруктів. Вони допоможуть забезпечити організм необхідними вітамінами, мікроелементами і клітковиною. У день бажано з’їдати декілька порцій сирих і термічно оброблених овочів і фруктів.
- Включайте в раціон молочні продукти, вони багаті кальцієм і вітаміном D, сприяють збереженню кісткової маси.
- Оптимальним буде вживання нежирного м’яса кілька разів на тиждень. Основними джерелами білка повинні стати риба, нежирний сир, кисломолочний сир та інші кисломолочні продукти.
- У літньому віці варто обмежити споживання жирів, але не виключати їх повністю. Важливо, щоб в меню були присутні ненасичені жирні кислоти, які містяться в морській рибі і в олії.
- Обов’язково пийте воду. Навіть якщо Вам здається, що з віком Ви менше відчуваєте спрагу, Ваш організм, як і раніше, потребує воду. При відсутності протипоказань випивайте 6-8 склянок води на день, якщо є протипоказання – обговоріть з Вашим лікарем кількість води, яку Вам необхідно випивати.
Якщо у вас є будь-які хронічні захворювання, рекомендації з харчування для зниження ваги може розробити тільки лікар.
Дієта для схуднення після 60 років повинна бути індивідуальною і враховувати стан здоров’я, наявність хронічних захворювань, їх стадію, кількість надмірної ваги, харчові вподобання і багато інших чинників. Такий підхід важливий в будь якому віці, а особливо в літньому, коли «запас міцності» організму вже не такий великий.
Тільки індивідуальне меню для схуднення, розроблене лікарем-дієтологом, допоможе знизити вагу і поліпшити загальне самопочуття, зменшити прояв хронічних захворювань і стабілізувати отриманий результат.
Якщо у Вас є надмірна вага – фахівці медичного дієтологічного центру здоров’я та смачної дієти DietCenter допоможуть подолати цю проблему, розроблять індивідуальну програму для нормалізації ваги і оздоровлення.
Скільки б Вам не було років, ніколи не пізно покращувати своє здоров’я і вносити позитивні зміни в Ваше життя.
Якщо у вас є питання, зателефонуйте і запишіться на консультацію до фахівця DietCenter прямо зараз!
Джерело: dietcenter.com.ua