Ефект Арестовича, або що таке АСМР

Зараз у всьому світі популярні АСМР-ролики. У них шарудять фантиками, імітують стрижку волосся або щось розповідають пошепки. Все це робиться для того, щоб викликати у слухача табун мурашок по шкірі. Такий ефект називається автономна сенсорна меридіональна реакція (АСМР).

Відомий український вчений, генетик, популяризатор науки Олександр Коляда провів паралель між АСМР та ефектом, який мають відео Олексія Арестовича.

Є ті, хто його люблять, і ті, хто його ненавидять. Байдужих вже, напевно, немає. Мені як вченому зовсім не цікаво, що він каже, а от реакція людей на нього цікава. Описані шанувальниками ефекти його голосу щось мені нагадали, і я маю теорію нейрофізіологічних ефектів Арестовича, — написав учений на своїй сторінці у Фейсбуці.

Коли слухає АСМР-роліки, людина відчуває марушки по шкірі © freepik.com

На думку Олександра Коляди, відео Арестовича за своїм ефектом дуже нагадують АСМР-ролики.

Багато людей, коли його слухають, відчувають приємні емоції, легку ейфорію та мурашки на потилиці, — каже Олександр Коляда.

А все тому, що політик каже м’яким, низьким голосом, його мова плавна, м’яка. Саме так говорять і асмртисти, щоби викликати у своїх слухачів мурашки. Щоправда, щоб посилити ефект, вони використовують також спеціальні бінауральні мікрофони. Вони повністю імітують наш слуховий апарат, завдяки чому звук виходить дуже реалістичним.

Які звуки викликають мурашки по шкірі

За словами Олександра Коляді, крім шепоту, ніжного та тихого голосу, здатні викликати мурашки такі звуки:

  • м’яке шарудіння папером,
  • хрускіт пластикової або паперової упаковки,
  • постукування нігтями або предметами по текстурній поверхні, пластику або дереву,
  • шелест сторінок,
  • звук, який виходить, коли треш пальцями по паперу,
  • дихання у мікрофон.

Щоб посилити ефект, використовують спеціальні мікрофони © freepik.com

Але найефективніший, на думку Олександра Коляди, саме шепіт. Чим активно і користується Олексій Арестович. І армія його шанувальників з кожним днем ​​зростає.

Адже недавнє дослідження показало, що найбільш сприйнятливі до стимулів АСМР люди з підвищеним невротизмом та тривожністю. Зрозуміло, що дуже багато таких людей нам подарувала війна, — пояснює експерт.

Загалом, якщо голос Арестовича викликає в тебе мурашки по шкірі, то слухай на здоров’я. Для різноманітності можна знайти ще якісь тригери, що викликають подібний ефект, переглянувши АСМР-ролики. Вони допоможуть зняти напругу, зменшити тривожність. Але розраховувати, наприклад, на те, що вони допоможуть впоратися з панічними атаками або посттравматичним синдромом чи депресією не варто. Тут уже потрібна робота з фахівцем.

Раніше ми писали про те, як схуднути за допомогою дієти “Дари осені”

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *