У яких хворобах винні дитячі біди?

Психологи стверджують, що стреси в дитинстві позначаються на нашому здоров’ї надалі. Дитячі біди мають дуже серйозні наслідки для організму. Найчастіше люди, які багато страждали в дитинстві, хворіють від серцевих недуг і різних запалень. Крім того, вони швидше старіють, – стверджує BBC.

Від стресів швидше старіють

Дослідники Американської психологічної асоціації довели, що стреси в дитинстві призводять до серйозних неприємностей зі здоров’ям.

Один із британських експертів пішов ще далі, досліджуючи вплив стресових станів у дитинстві на проблеми зі здоров’ям у дорослих.

Учені Університету в Піттсбургу вивчали, як життя в бідності впливає на розвиток хвороб серця у 200 здорових підлітків. З’ясувалось, що діти з сімей із низьким достатком частіше страждають від проблем, пов’язаних із нееластичністю судин і підвищеним кров’яним тиском.

Друга частина дослідження тієї ж команди показала, що діти з бідних родин найчастіше розглядають найзвичайнісінькі життєві ситуації як потенційну загрозу для себе. Під час проведення психологічних тестів у них був високий тиск, сильне серцебиття, стан підвищеної ворожості, агресія й тривожність.

Серце під ударом!

Ще одне дослідження було присвячене взаємозв’язку між нещасним дитинством і майбутніми кардіоваскулярними хворобами. За словами керівника дослідження професора Карена Меттьюса, тяжке дитинство може призвести до «готовності» організму до багатьох хвороб.

– Взаємодія з іншими людьми може стати для них джерелом стресу, що спричиняє збудження центральної нервової системи, збільшення кров’яного тиску, запальні процеси й виснаження організму. І все це може призвести до розвитку серцевих хвороб.

Ще одне дослідження показує, що такі нещастя в дитинстві, як смерть батьків, можуть зробити людину більш уразливою і схильною до стресів. Крім того, це позначається і на тривалості життя.

Слабоумство як наслідок дитячих стресів

Дослідження в Університеті штату Огайо показало, що такі діти більш схильні до душевних хвороб, а також слабоумства. Учені виявили кілька маркерів божевілля в крові тих, хто відчував у дитинстві серйозні стреси.

Вони відзначили в них зміни теломери – кінця хромосоми, що відповідає за хвороби, пов’язані з віком.

132 учасники експерименту відповіли на запитання, пов’язані з депресією та поганим ставленням батьків у дитинстві. Це дослідження було присвячене впливу фізичних, емоційних і сексуальних проблем у дитинстві. Їх розділили на різні категорії, залежно від віку, статусу, статі, маси тіла, можливості фізичного навантаження та якості сну.

Керівник дослідження професор Дженіс Кієколд-Глейзер сказав:

– Наші останні дослідження показали, що насильство над дітьми в дитинстві позначається на здоров’ї і може призвести до запалень і передчасного старіння. Найбільш небезпечний із цього погляду вік – до 15 років.

Їхній опонент, лікар Андреа Дейніз із Лондонського інституту психіатрії, стверджує, що такі дослідження повинні бути припинені негайно, оскільки вони лише посилюють дитячі проблеми та показують зовсім нетипові випадки.

– Але це не означає, що я не вірю результатам досліджень, – говорить він. – Безперечно, стреси в дитинстві призводять до психічних проблем у майбутньому.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *