Вважається, що м’ясо надає м’яким тканинам людини твердості, позбавляючи їх еластичності. І це спричиняє розриви під час пологів. Думка професіоналів не така категорично: можливо, так, а можливо, й ні.
Не роз’яснює цього питання і практика: акушери легко наведуть безліч прикладів того, як «мясоїдки» народжували чотирикілограмових богатирів без єдиного розриву, а вегетаріанки довго мучилися зі швами. Вирішальне слово належить індивідуальним особливостям організму.
Скажи м’ясу «Ні!»
І все-таки в останній місяць перед пологами від м’яса краще відмовитися. Принаймні, від ліверу (язик, печінка, серце, вим’я, нирки) і, звісно ж, від ковбас. Ці продукти дуже важкі для твого організму, який і так працює з максимальним навантаженням. Адже на перетравлювання ковбаси організм витрачає майже стільки ж енергії, скільки й одержує. ШКТ, що працює «вхолосту», – недозволена розкіш для цього періоду.
Якщо ти схильна до закрепів, викресли зі свого меню також рибу, яйця, молоко, тобто всі білки тваринного походження. Вони «забивають» кишечник, посилюючи і без того чималі труднощі з його випорожненням, що підстерігають одразу після пологів майже кожну жінку. До того ж надмірна щільність калових мас нерідко провокує виникнення післяпологового геморою.
М’які помічники
А от рослинні олії в останній місяць перед пологами можеш вживати практично необмежено – у думці про те, що олія збільшує еластичність судин і тканин родових шляхів, лікарі одностайні.
До того ж рослинні олії надзвичайно багаті на вітаміни: у звичайній соняшниковій багато вітаміну Е; оливкова вирізняється своєю 100-відсотковою засвоюваністю, високим вмістом мононенасичених жирів і прекрасними імуностимулюючими властивостями.
Олія гарбуза, лляна та інші приємно урізноманітнять смаковими відтінками, наприклад, салат із тертої моркви, печений або трішки протушкований буряк, суміші заморожених овочів з супермаркету. Єдина олія, від вживання якої в останній місяць перед пологами слід відмовитися, – це кунжутна. У ній багато кальцію, вживання якого на дев’ятому місяці вагітності треба обмежити.
За два тижні до пологів
У твоєму меню залишаються переважно каші, овочі та фрукти, як сирі, так і печені. Особливо корисні печені яблука, буряк, гарбуз – у них багато необхідних твоєму ШКТ пектинів. Трав’яні чаї, мінеральна вода без газу, фреші забезпечать тебе вітамінами, додадуть бадьорості.
Від інших продуктів в останній тиждень перед пологами краще відмовитися.
Доволі жорстка дієта, що й казати. Але нагородою за це стане відчуття легкості в тілі, готовність всіх органів спрямувати свої сили на найважливішу роботу – пологи. Порадує тебе й відсутність болісних проблем зі спорожнюванням кишечнику після пологів.
Немає правил без винятку
Якщо відмова від білків тваринного походження викликає в тобі дратівне почуття голоду – не муч себе, нервове напруження ще нікому не йшло на користь. Зрідка можеш дозволити собі суп-пюре з м’ясом кролика або рибою. Але уникай м’ясних бульйонів. Звари рибу або м’ясо окремо, подрібни блендером і додай до овочевого супу.
Важливо! Вибираючи трав’яний чай, подивися, чи немає у його складі чебрецю або материнки – вони сприяють скороченню матки. Такий чай можна пити тільки в тому випадку, якщо ти абсолютно впевнена в тому, що твій малюк уже готовий до зустрічі з тобою.
Джерело: lady.tochka.net