Настає чарівна пора, особливо для діток, які все ще вірять у доброго дідуся з бородою, що роздає подарунки. У садках зараз на повен хід іде підготовка до найрадіснішого ранку року. Як допомогти дитині зустріти свято «у всеозброєнні» й не розгубити святковий настрій?
Частіше говоріть із дитиною про майбутню подію. Якщо дитина зовсім маленька, то може злякатися чужого діда з бородою. Обов’язково розкажіть їй про Діда Мороза, про те, який він добрий і як любить малюків. Читайте йому книжки з новорічною тематикою, дивіться та обговорюйте картинки.
Обов’язково розкажіть малюкові, як проходитиме сам ранок. За допомогою іграшок покажіть йому невелику виставу про те, як проходить свято в садочку: нехай ляльки розкажуть вірші та заспівають пісні для Діда Мороза, а він подарує їм подарунки. Обов’язково вивчіть із дитиною новорічні вірші та пісеньки, поясніть, що розповівши їх на ранку, можна отримати подарунки.
Дітки трішки старші готують у садку цілі театралізовані вистави. Якщо новорічний сценарій уже вибрано вихователькою та музичним працівником, то завдання батьків – допомогти маляті вжитися в запропоновану йому роль і виконати її на «відмінно». Розучуйте з дітками тексти ролі, програвайте сценки вдома та перетворіть підготовку на цікаву гру. Хто знає, можливо, у вашій сім’ї росте майбутній актор? Заохочуйте малюка, але в жодному разі не сваріть за погану пам’ять або неуважність. Адже ви готуєтеся до свята, й настрій має бути радісним і піднесеним.
Ставтеся до свята в садочку, як чогось природного й дуже радісного. Не варто «нагнітати обстановку» довкола цієї події, сповіщати родичів і знайомих. І вже зовсім ні до чого промовляти фразу: «Не хвилюйся, все буде добре». Цим ви тільки наголошуєте, що є привід для хвилювань.
Дуже важливий момент у передноворічній підготовці – створення костюма. Зазвичай батькам доводиться майструвати їх самостійно. Поставтеся до цього відповідально, адже так хочеться, щоб маля не загубилося серед однолітків і саме було задоволене костюмом. Нехай малюк візьме у створенні костюма посильну участь, допоможе вам робити прості речі. Радьтеся з ним і пропонуйте проявити фантазію та ініціативу, довірте дитині право вибору кольору або фасону.
Обов’язково побувайте на святі і в жодному разі не влаштовуйте після вистави «розбір польотів». Навіть якщо малюк не впорався з роллю, забув свій танець чи віршик, це не привід сварити його й карати. Навпаки, похваліть його й покажіть, як ви ним пишаєтеся й раді за нього.
І нехай у свідомості вашого малюка Новий рік назавжди залишиться найяскравішим, незабутнім святом!
Джерело: lady.tochka.net