Війна в Україні триває два місяці з обстрілами міст, лікарень та будинків. Багато українок, бажаючи убезпечити своїх дітей, виїхали за кордон. Серед тих, хто виїхав, і вагітні. У країнах Європи українці можуть оформити тимчасовий захист та отримати доступ до медстрахування. Як народжувати в Європі, які правила та умови у країнах — читай у нашому матеріалі.
Пологи у країнах Європи: загальна інформація
Пологи в Європі покриває державне та приватне страхування. До пологів підходять відповідально, дітей планують, тому часто першу дитину народжують у 30-35 років. Декретна відпустка, як правило, невелика 3-4 місяці, і відразу після її закінчення жінки приступають до роботи. До речі, у декретну відпустку може піти як мати, так і батько.
Українці в Європі оформляють тимчасовий захист, який включає медстраховку. Як правило, вагітним доступні безкоштовні планові огляди у гінеколога, базовий набір аналізів та обстеження. У багатьох країнах Європи дають змогу народити українкам на рівних правах із громадянами країни.
- Угорщина. З 2 березня 2022 року медичний центр DUNA MEDICAL CENTER розпочав надавати безкоштовну медичну допомогу нужденним громадянам, які втекли від війни. Один із напрямків — медична допомога при скаргах на здоров’я під час вагітності та невідкладна гінекологічна допомога надаватиметься в пологовому центрі робочі дні з 8:00 до 20:00, пізніше планується переведення на цілодобовий графік.
- Молдова. У Молдові безкоштовну консультацію можуть отримати жінки на грудному вигодовуванні. Потрібно звернутися до Mămica Alăptează за номерами +373 795 15727, +373 674 26865, +373 797 05868, +373 794 07422, +373 697-84-367, 8 8 3 8
- Польща. Консультації та пологи в країні безкоштовні. Для цього потрібно оформити PESEL – аналог ідентифікаційного номера в Україні. Навіть при зверненні до приватної жіночої консультації оформлення обмінної картки, аналізи та УЗД безкоштовні. Важлива відмінність, яку помічають українки, дитину не випустять із пологового будинку, якщо немає автокрісла в машині. Причому медсестри самі кладуть малюка в автокрісло і потім віддають батькам. Оформити свідоцтво про народження дитини можна у відділі реєстрації, працівники пологового будинку документи про народження дитини передають самостійно. А у відділі реєстрації оформлюють свідоцтво та PESEL. Все це потрібно зробити протягом двох тижнів після народження дитини.
- Австрія. Безкоштовно народити можна і у Відні. Зазвичай пологи без медстрахування у державному пологовому будинку коштують близько 6 тисяч євро, але евакуйовані українки можуть народити безкоштовно. У палаті є все необхідне для мам та новонароджених: пелюшки, підгузки, пеленальний столик, нічні сорочки для мам, одноразові труси та прокладки. Для отримання свідоцтва про народження дитини потрібні паспорти батьків, перекладене та засвідчене свідоцтво про шлюб та місцева прописка. Після отримання свідоцтва про народження слід звернутися до консульства для реєстрації дитини громадянином України.
- Нідерланди. Безкоштовні консультації можна отримати у Нідерландах. Деякі лікарі можуть піти на зустріч та прийняти вагітних ще до реєстрації тимчасового захисту. Пологи та інші базові медичні послуги тут безкоштовні.
- Литва. Після реєстрації у міграційній службі українці одразу отримують медстраховку. Серед безкоштовних послуг для українців – послуги майбутніх мам.
- Болгарія. Вагітні українки можуть безкоштовно консультуватися та обстежитись у клініці в Софії.
Раніше ми розповідали про пологи у укритті.
Джерело: lady.tochka.net