Обери методику раннього розвитку дитини

І все-таки сам термін «ранній розвиток» залишається малозрозумілим. Що ж треба розвивати в малюка, який щойно навчився ходити та говорити?

Із питаннями на цю тему ми звернулися до Соколовської Ліні Миколаївні, інструктора з раннього розвитку дітей (центр «Долоньки»):

– Ліно Миколаївно, на дітей якого віку розраховані програми раннього розвитку?

– Більшість сучасних педагогів одностайні в думці, що з дитиною треба займатися мало не з народження. Але це не означає, що в малюка з самих пелюшок треба заштовхувати академічні знання.

Школи раннього розвитку існують зовсім не для цього. Їх найперше завдання – створити навколо дитини обстановку, що сприяє її емоційному, інтелектуальному та творчому розвитку.

Завдання другого рівня – виявити талант малюка, звернути на нього увагу батьків. Звісна річ, що дитину з сім’ї музикантів чекає, швидше за все, музична школа, а нащадків танцівників – балетні студії. А що робити дітям, чиї батьки не мають яскраво вираженого таланту? Віддавати дітей то в одну спеціалізовану школу, то в іншу, перевіряючи своє терпіння та буквально насилуючи психіку маляти? Отут ми й приходимо на допомогу.

– Ясла й дитячі садки такої можливості не дають?

– Повірте – якщо в групі більше 10 дітей, про ранній розвиток малюка вже не йдеться.

– Якими методиками користуються сучасні педагоги? Охарактеризуйте їх.

– Методик багато й у кожної з них – свої особливості.

Наприклад, методика Зайцева.

Її основною метою є навчання читанню за допомогою спеціальних кубиків. Методика розроблялася для дворічок, але батьки не завжди читають інструкції, і почали давати дітям ці кубики мало не з народження. Результат: ходити, говорити та читати діти починали майже одночасно.

Методика Домана, засновника Інституту розвитку людського потенціалу. Він розробив не методику, а цілу систему навчання. Її основні принципи:

– батьки – кращі викладачі для дитини;
– навчання можна проводити тільки у формі гри та припиняти її раніше, ніж дитина втомиться;
– перевіряти отримані дитиною знання не варто!
– допитливість – це симбіоз швидкості та новизни.

Усі знання, отримані людством у ході еволюції, Доман розділив на 10 галузей, кожну з них – на категорії. На спеціальних картках даються зображення предметів-символів. Маляті щодня показують ці картки, супроводжуючи «урок» щоразу ускладненими поясненнями. Результат – приголомшливий!

Заняття найкраще починати у 2 роки. Але не пізніше 6! Вважається, що до цього віку мозок людини вже сформований і розвивати його надзвичайно складно.

Методика Монтессорі. Дуже стара методика. Італійка Марія Монтессорі відкрила свою першу школу в 1907 році. І призначена вона була для розумово відсталих дітей. Марія займалася з дітками за власною методикою та була дуже здивована, коли в першому класі звичайної школи рівень розвитку її дітей був значно вищий, ніж у «нормальних» дітей.

Відтоді її методика успішно використовується у всіх країнах світу. Її особливість – спільне навчання дітей у віці від 3 до 12 років. Основна мета – підштовхнути маленьку людину до саморозвитку.

Методика П. В. Тюленєва. Цей педагог особливо наполягає на надзвичайній важливості перших місяців (!) життя дитини.  За системою Тюленєва розроблено безліч розвиваючих матеріалів, за допомогою яких можна займатися з дитиною з народження та до 18 років.

«Пальчикові ігри» – розробка Інституту фізіології дітей і підлітків АПН. Методика базується на відкритті факту про прямий взаємозв’язок між інтелектом дитини й тонких рухів рук малюка. Заняття треба починати у віці 6-7 місяців за загальною методикою. Згодом коректувати її залежно від індивідуальних особливостей дитини.

– А яка методика використовується у вашому центрі?

– Ми навмисно не «спеціалізуємося». У кожної методики є свої особливості, а кожна дитина – унікальна. На першому етапі ми пропонуємо діточкам усе. Якщо бачимо, що якась методика подобається маляті більше та дає, відповідно, кращі результати – працюємо переважно з нею.

Іншій дитині більше підходить інша методика. Я вважаю, що комплексність – головна перевага центрів, на зразок нашого. Батьки, звісна річ, можуть відвести дитину в спеціалізований центр. Але це позбавляє малюка права вибору. А діти, повірте, не помиляються у своїх уподобаннях.

– Яка регулярність занять?

– Найкраще: 3 рази на тиждень. Два – цілком нормально.

– Вартість заняття?

– 60 грн. за «урок» тривалістю 45 хв. для найменших і та сама сума – за одну годину занять із старшими діточками. Абонемент на 8 занять коштує 460 грн.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *