Ігор Кондратюк: «Виховую дітей у дусі біблійних заповідей»

Відомий телеведучий і музичний продюсер, батько трьох різновікових нащадків, вважає,  що батьки повинні жорстко контролювати витрати дітей на розваги.

Ігоре, сьогодні батьки й педагоги «ламають списи», намагаючись знайти оптимальні способи духовного виховання підростаючого покоління. Хтось пропонує ввести в шкільну програму основи християнства. Ви за чи проти?

Я не проти введення такого предмета. Але через те, що у країні дуже багато релігійних конфесій, уявляю, як важко буде погодити підручник. Хоча за бажання все можна зробити розумно. Виховувати людей у дусі біблійних заповідей: не вбий, не вкради і т.д., необхідно.

Чи виховуєте ви своїх дітей на принципах християнської моралі? Якщо так, то подаєте це як християнське вчення чи просто якийсь морально-етичний кодекс порядної людини?

Саме так, як ви сказали: етичний кодекс порядної людини. Зараз, наприклад, читаємо з Поліною (їй 6 років) біблійні історії й завзято обговорюємо їх.

У вас різновікові діти (23-річний Сергій, 12-річний Данило та 6-річна Поліна). Чи не ревнують старші вас із дружиною до молодшенької? Якщо так, як ви залагоджуєте конфлікти?

Буває, що ревнують. Оскільки маленькій дитині завжди приділяється найбільше уваги. Просто якщо навіть зважати на витрачений час. Не можна сказати, що з цього приводу бувають відкриті конфлікти, але приховане невдоволення, безумовно, іноді спостерігається. Тоді ми пояснюємо старшим, що з ними було те саме, і ми так само до них ставилися в аналогічних ситуаціях. Здебільшого діє.

Як повинна поводитися публічна та забезпечена людина, щоб її діти не виросли мажорами?

Треба навчити дітей працювати та бути совісними. Це непросто, зважаючи на хороший матеріальний стан таких сімей. А ще жорстко контролювати витрати, зокрема на розваги.

Що у вашій сім’ї стосовно дітей позначене грифом «не можна»?

Не можна бути дурнем, тобто робити дурні вчинки!  Але це легше сказати, ніж зробити. Ще не можна робити те, що не подобається батькам. Заборонено марно гаяти час, особливо біля телевізора. Перегляд фільмів дозується мамою. При цьому вона дітей не ображає. Вони в курсі всіх новинок дитячих фільмів і мультфільмів.

До якого віку дитина, на ваш погляд, повинна перебувати під опікою батьків?

До закінчення навчання в інституті. Далі, навіть за взаємного бажання жити разом, дитині (хоча яка вона у 22 дитина?!) треба навчитися жити самостійно. Це теоретично. Практично ж ми досі старшого Сергія не «вигнали» з дому. Тож ми не ідеальні батьки.

Коли та в чому дитині треба надавати повну свободу дій. І чи потрібне це взагалі?

Ви знаєте, цілковита свобода є лише в божевільні (сміється). Це жарт, але так мене вчили. Дитина завжди росте в соціумі: сім’я, школа, тренування тощо. Вона не може бути абсолютно вільною. Тому, як мені здається, батькам краще все-таки бути в курсі того, хто друзі дитини, чим вона займається дорогою зі школи, як поводиться на тренуваннях, як відпочиває тощо.

Можливо, я помиляюсь, але свободу дитина здобуває тоді, коли вона абсолютно незалежна від батьків. І може прожити самостійно.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *