Зросла захворюваність на рак шийки матки — онколог Кропивницького

Торік у Кропивницькому зафіксували зростання захворюваності на рак шийки матки вдвічі.

 

Про це стало відомо сьогодні, 21 лютого, під час колегії управління охорони здоров’я.

— У нас захворюваність зросла вдвічі. У два рази зменшилася виявленість при профоглядах. Пояснення такому падінню логічного і обґрунтованого немає, — каже Олена Бондар, позаштатна лікарка-онколог міста. — Запущеність залишається високою. По місту це 25%, тобто кожен четвертий випадок.

Також пані Бондар, припустила, що, можливо пацієнтки якщо не звертаються у комунальні лікарні, то звертаються в приватні центри. Однак такої інформації в управлінні охорони здоров’я немає.

За її словами, проліковано всього 75%.

Натомість після різкого зростання наразі стабільними залишаються показники захворюваності на рак ендометрія та яєчників.

— Останні три роки почала падати захворюваність. Можливо, за рахунок впровадження ранньої діагностики — гістероскопії. Крім того, для кожного гінеколога привід направити жінку на лікування —  кровомазання в мінопаузі, — розповіла Олена Бондар. — Дуже знизилась захворюваність на рак яєчників. Після повального призначення гормонотерапії зараз показник стабілізувався. Однак ще мало часу минуло для динамічного нагляду, щоб зробити певні висновки.

 Фото in.ck.ua

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *