Зменшити негативний вплив сонячних променів, – поради фахівців Кіровоградського ЦКПХ

Щороку високі температури негативно впливають на стан здоров’я населення, особливо здоров’я дітей, людей похилого віку, хронічно хворих  та тих, хто працює на вулиці. 

Сонячні промені у поєднанні з високою  температурою повітря можуть значно погіршити стан здоров’я людей, які мають серцево-судинні захворювання, а також викликати тепловий або сонячний удар. 

Щоб зменшити негативний вплив сонячних променів, фахівці Державної установи «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»  надають кілька простих порад, яких варто дотримуватись, аби мінімізувати вплив УФ випромінювання на організм людини:

  • зберігайте прохолоду в доміНамагайтеся вночі охолодити своє помешкання. Вдень зменште теплове навантаження на житло, використовуючи штори, жалюзі та вимкнувши якомога більше електроприладів, які сприяють нагріванню повітря.
  • використовуйте закритий одяг із натуральних тканин – він не приведе до перегріву організму, подбайте про головні убори та натуральну постільну білизну;
  • регулярно пийте водуВажливо підтримувати оптимальний водний баланс, не чекаючи відчуття спраги. Уникайте солодких, алкогольних або напоїв з кофеїном, адже вони сприяють втраті більшої кількості рідини. Частіше приймайте водні процедури – це очищає пори та освіжає тіло
  • уникайте спекиЗа можливості не виходьте на вулицю та уникайте виконання напруженої роботи у найбільш спекотний час доби (пік активностісонця припадає на 11:00-16:00). Перебувайте в тіні. Важливо не залишати дітей та тварин у припаркованому транспорті, який може швидко нагрітися.
  • уникайте жирної та гарячої їжіТакі продукти створюють додаткове теплове навантаження на ваш організм. Поступово збільшуйте споживання фруктів та овочів, адже в них міститься високий відсоток рідини.

Довідково: УФ-випромінювання може бути шкідливим не лише під час перебування на пляжі, але і під час звичайної прогулянки. Особливо важливо вдаватися до грамотних методів захисту від сонця людям, що мають світлу шкіру чи руде волосся, а також родичів, які раніше проходили лікування раку шкіри. Навіть у хмарний день крізь хмари може проходити до 80% ультрафіолетових сонячних променів.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *