Замість грошей, кисню та ліків МОЗ надсилає до інфекційних лікарень спецперевірки, – Сергій Шахов

 

У розпал пандемії Міністерство охорони здоров’я і Національна служба здоров’я влаштовують лікарням перевірки, щоб через формальні причини позбавляти фінансування цілі лікарні та відділення для хворих на COVID-19.

Про це заявив співголова політичної партії «Наш край», народний депутат Сергій Шахов.

«Замість грошей, кисню та ліків МОЗ надіслав до інфекційних лікарень спеціальні перевірки. Зокрема, така група ревізорів днями навідалась до Миколаївської області. Замість того, щоб рятувати людей, а лікарні нині заповнені майже на 100 відсотків, лікарі мають хороводити чиновників, які у розпал пандемії вирішили перевірити дотримання своїх вимог щодо отримання ковідних пакетів», — заявив народний депутат.

Співголова «Нашого краю» наполягає, що такі перевірки переслідують цілком меркантильну мету. Адже ревізори шукають формального приводу, щоб відмовити у фінансуванні.

«Лікарі інфекційних лікарень досі не отримали фінансування за ковідними пакетами, хворих рятують, як можуть: шукають спонсорів, вибивають гроші у місцевої влади, просять рідних допомогти, економлять. Але замість того, щоб забезпечити фінансування та допомогти лікарям, МОЗ їх кошмарить та влаштовує перевірки», — сказав народний обранець.

На папері МОЗ красиво та логічно розписав причини та напрямки перевірок, які відомство мало б виконувати. Але на практиці, за словами Сергія Шахова,  все інакше.

«Під час цих перевірок доходить до абсурду – чиновники вказують лікарям, хто із хворих потребує кисневе забезпечення, а хто ні. Або розповідають, що потрібно відключити ті ШВЛ, у яких інструкція не перекладена українською», — обурився співголова «Нашого краю».

Один із результатів «терору» від МОЗ, який навів співголова партії— Мангушська лікарня Донецької області, де повністю закривається відділення для лікування хворих на COVID-19.

25 жовтня 11 медичних працівників цього інфекційного відділення звільнились. Вони пішли з роботи через невиплату зарплати. На 11 листопада заборгованість по заробітній платі у цьому медзакладі — близько чотирьох мільйонів гривень.

«Наш край» вимагає від влади припинити тероризувати ковідні лікарні перевірками, натомість надати їм максимум підтримки. Зокрема:

— спрямувати кошти на повноцінне забезпечення потреби в кисні;

— забезпечити виплати 300% надбавок лікарям та персоналу, задіяному в лікуванні ковідних хворих.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *