У МОЗ назвали один з ризиків імплементації другого етапу медреформи

Департаментам охорони здоров’я країни МОЗ доручило доповісти про “оптимізацію” медзакладів та наслідки від скорочення медпрацівників під час реалізації другого етапу медреформи.

Про це сьогодні, 22 квітня, під час онлайн брифінгу розповів очільник МОЗу Максим Степанов.

– Під час аудиту ми бачимо, що в зоні особливого ризику недостатнього фінансування галузі знаходиться протитуберкульозна служба, психіатричні лікарні, екстрена медична допомога та високоспеціалізований медичний напрямок, – каже міністр. – Саме тому я доручив департаментам охорони здоров’я надати до МОЗу повну інформацію щодо планів так званої оптимізації мережі, які наслідки будуть щодо скорочення медичних працівників, щодо інших наслідків. Для того щоб порівняти ті цифри з тим, що нам вже надала Національна служба здоров’я і далі вже приймати відповідне рішення що з цим і як робити.

За словами міністра, з понад 1600 договорів з медзакладами та НСЗУ по країні, 984 лікарні мають дефіцит. Тобто ці лікарні у 2020 році отримають менше коштів, ніж торік. Зменшення фінансування коливається від 10% до 50%.

Крім того, як зазначив Максим Степанов, він у скороченні медпрацівників вбачає один з ризиків імплементації другого етапу медреформи.

Нагадаємо, на початку старту другого етапу медреформи в НСЗУ заявили, що майже 70% лікарень по всій країні отримали більше за минулорічну субвенцію.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *