У Кропивницькому не у всіх аптеках можна отримати “Доступні ліки” (ФОТО)

Через збій в програмі відпуску препаратів за електронним рецептом програми “Доступні ліки”, аптека на Набережній наразі не видає препарати.

Так, до “Гречки” звернулася жінка поважного віку і розповіла, що не змогла отримати ліки в аптеці на Набережній, куди її направив сімейний лікар.

Про проблему з відпуском препаратів за електронним рецептом знають в управлінні охорони здоров’я міськради. Начальниця управління Оксана Макарук підтвердила “Гречці”, що наразі є проблеми із програмним забезпеченням, яке використовують аптеки для відпуску препаратів.

— З 1 квітня адміністрування і фінансування програми “Доступні ліки” перейшло від управління охорони здоров’я, органів місцевого самоврядування в повноваження Національної служби охорони здоров’я України, — каже Оксана Макарук. — Тому ми, як контролюючий, організуючий і виконавчий ланцюжок, на жаль, у цьому процесі зовсім усунені. Лікувальні заклади виписують електронні рецепти без проблем. А вже їх отоварення відбувається в аптеках, які є приватними підприємствами. Ми лише звертаємося до аптек з проханням забезпечити асортимент ліків.

Як розповіла “Гречці” провізорка аптеки №1, що на Набережній, препарати відпускали протягом трьох днів, ліки є в наявності, однак стався збій в програмному забезпеченні.

— Нам обіцяють, що наступного тижня вже будемо відпускати ліки, — каже аптекарка.

За словами пані Макарук, є інформація, що до кінця цього тижня буде забезпечено належну роботу програмного забезпечення в аптеках.

Відзначимо, що ліки проти серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом мають відпускати в 29 аптеках містах (ПЕРЕЛІК), які підписали договори з Національною службою здоров’я в рамках програми “Доступні ліки”.

Натомість пацієнти можуть звернутися до будь-якої аптеки в місті, що бере участь в програмі й отримати там необхідні препарати.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.