Супрун розкритикувала систему охорони здоров’я США

Система охорони здоров’я в США має свої недоліки, при цьому досвід роботи окремих клінік може бути корисним для України, повідомила Супрун.

Система охорони здоров’я в США має свої недоліки, зокрема, неефективний розподіл витрат, при цьому досвід роботи окремих клінік може бути корисним для українських медичних установ. Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“США витрачають величезні гроші на свою систему охорони здоров’я. Але через неефективний розподіл витрат американці істотно доплачують за медичну допомогу. Тому для трансформації система охорони здоров’я Штатів – невдалий кейс. Водночас там є дуже успішні приклади неприбуткових і комунальних клінік, в яких можна багато взяти українським медичним закладам”, – написала Супрун.

Вона послалася на досвід клінік Mейо і Клівленда.

“Клініка Мейо була заснована в 1864 році в місті Рочестер, штат Міннесота. Зараз представництва клініки є в Арізоні і Каліфорнії. Там працюють близько 4500 лікарів і вчених і більше 58 000 адміністративних працівників і підтримки. Активи клініки оцінюються в 16 млрд доларів США”, – зазначила Супрун.

За її словами, клініка Мейо розвивалася з нуля, її стратегія – не захопити ринок, а побудувати принципово нову модель лікарні, де медичні послуги зосереджені навколо пацієнта.

“Клініка Мейо отримує гроші за свої послуги за програмами страхування. Втім, витрати клініки поки перевищують доходи, а надання послуг влаштовано так, щоб не робити зайвого і змусити лікарів прописувати тільки необхідне, а не “розкручувати” пацієнта на аналізи, обстеження і процедури. Водночас для штату, який оплачує послуги клініки для своїх жителів, вона встановила високі і неринкові ціни на свої послуги. Наприклад, МРТ коліна коштує вдвічі більше, ніж в інших клініках. Менеджмент Мейо пояснює це тим, що вони не виходять в нуль в кінці року, і нічим платити зарплати”, – написала Супрун.

Також вона розповіла про клініку Клівленда в Огайо.

“Це некомерційний медичний науковий центр, який перебуває у власності фонду. Під назвою Клівлендська клініка, там працюють кампус лікарні, 10 регіональних лікарень і 19 центрів сімейної медицини в штатах Огайо, Флориді і Невада. Фонд становить 12 млрд доларів. Річний обіг клініки становить понад 8 млрд доларів, а прибуток становить 330 млн. Доходи останні роки зменшуються через великі витрати на ліки і менші внески. Клівлендська клініка завжди входить в четвірку лідерів медичних послуг США за якістю наданих послуг.

За словами Супрун, клініка фінансує власні медичні дослідження і готує фахівців.

“Клівлендська клініка належить до вторинної ланки і надає послуги з кардіології, урології, психіатрії, гастроентерології та ін. Послуги, не безоплатні – витрати пацієнтів компенсують або страхові фонди, або можна оплатити лікування за свої гроші. Виплати самих пацієнтів складають лише 3% від надходжень. У 2017 році тодішній керівник клініки назвав 3 способи зменшення витрат на медицину в США в цілому: зменшення захворюваності, об’єднання клінік для зменшення витрат на підтримку та впровадження телемедицини”, – написала Супрун.

Вона наголосила, що ці два медичних заклади об’єднують високі стандарти якості, прагнення вилікувати пацієнта, а не заробити на ньому.

“Розповідаємо про ці приклади не для того, щоб позаздрити американцям. Вони повинні мотивувати задати собі дуже високу планку того, що ми хочемо бачити в Україні. Але не припиняти працювати. Адже поступово у нас з’являється все більше можливостей, щоб розвивати свої медустанови також. Це, зокрема, автономізація – процес перетворення комунальної медустанови на некомерційне підприємство”, – заявила Супрун.

Раніше Супрун заявила, що в Україні до кінця року введуть електронні лікарняні. Це дозволить зупинити велику кількість корупційних схем у цій сфері, повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я.

Джерело: ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *