Сьогодні, 30 вересня, за даними головної державної санітарної лікарки Надії Оперчук, до Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб надійшло термінове сповіщення про зафіксований випадок підозри на ботулізм у жительки Олександрії.
У ході епідеміологічного розслідування попередньо з’ясовано, що цей випадок може бути пов’язаний зі вживанням непатраної риби — карася домашнього приготування.
Постраждала в тяжкому стані проходить лікування в закладі охорони здоров’я, епідрозслідування триває.
Довідково: у 2025 році підтверджених випадків ботулізму не зафіксовано.
Протягом 2024 року в Кіровоградській області зареєстровано 1 випадок ботулізму. Загалом постраждали двоє осіб (дорослі чоловіки), що також було пов’язано зі споживанням сирої в’яленої річкової риби домашнього приготування (лящ).
Джерело: zpu.kr.ua