ВООЗ попереджає: “змішані” шистосоми, здатні уражати органи, загрожують глобальним розповсюдженням

ВООЗ висловила занепокоєння щодо виникнення змішаних видів паразитів шистосомозу, які уражають нутрощі та можуть поширитися по всій планеті. Недуга, що передається через рідину, вже підтверджена у 78 державах.

ВОЗ застерігає: "гібридні паразити" шистосомозу, що вражають внутрішні органи, можуть поширитися по всьому світу

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) виразила загальне хвилювання з приводу еволюції паразитарного захворювання – шистосомозу. Вчені зафіксували появу комбінованих типів паразитів, які здатні проникати в тіло через шкіру та роками лишатися нерозпізнаними, вражаючи внутрішні органи, у тому числі печінку, легені та репродуктивну систему. Про це інформує УНН.

Деталі

Шистосомоз зароджується при контакті людини або тварини з водою, зараженою личинками деяких видів молюсків. Паразити виділяють ензими, що роз’їдають шкіру, потрапляють у кровоносну систему та еволюціонують у зрілих черв’яків. Їхні яйця скупчуються в тканинах, викликаючи імунну реакцію, яка поступово нищить здорові органи.

Небезпека полягає в тому, що недуга здатна перебігати безсимптомно протягом тривалого періоду, викликаючи незворотні ушкодження організму.

Географія поширення та глобальні ризики

Зараз більшість із 250 мільйонів інфікованих мешкає в Африці, однак випадки хвороби вже зареєстровані у 78 державах світу, включно з Китаєм, Індонезією та Венесуелою. Еволюційні зміни паразита дозволяють йому пристосовуватися до нових місцевостей, що значно ускладнює боротьбу з інфекцією. Це застереження оприлюднили напередодні Всесвітнього дня забутих тропічних хвороб, щоб привернути увагу до недуг, від яких потерпає більше мільярда людей у найбідніших куточках планети. 

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *