У той час як Кіровоградська область наближається зо епідпорогу захворюваності на ГРВІ та грип, а довкола все частіше з’являється інформація про загадковий коронавірус Китаю, у соцмережах починає ширитись паніка.
Так, у деяких чатах, наприклад, почали розсилати повідомлення про небезпеку купівлі бананів.
«Лікарні Сіньхуа вчора вночі загинули 23 людини, які були заражені вірусом n7n9. Найстаршому було 35 років, наймолодшому рік, лікарі, які мали з ними контакт знаходяться в карантині. У новинах головного каналу попросили тимчасово не вживати банани, особливо привезені з півдня. Як тільки отримаєте це повідомлення, негайно відправте людям, за яких переживаєте, ще краще надішліть в групові чати. Для вашого ж здоров’я, будь ласка надсилайте. І зменшите споживання бананів! Відразу надсилайте, не треба відповідати, допоможіть іншим людям теж подбати про себе», – йдеться у повідомленні.
Така інформація є цілковитим фейком.
По-перше, Сіньхау – це не лікарня, а китайська державна урядова агенція новин зі штаб-квартирою в Пекіні. Саме ця агенція оперативно повідомляє про новини з міста Ухань, де у грудні вперше виявили коронавірус 2019-nCoV.
По-друге, у повідомленні вказаний вірус n7n9, а коронавірус 2019-nCoV. Ймовірніше за все, мова йде про 2013 рік і вірус H7N9 – «пташиний грип». Але жодних повідомлень про циркуляцію цього виду грипу ні в Китаї, ні в Україні зараз не фіксують.
По-третє, наразі немає жодного офіційного підтвердження або згадки про те, що коронавірус передається через банани. Ба більше – його і не буде. Бо коронавірус передається від тварини до людини і від людини до людини. Тому він і становить загрозу. До того ж, навіть якби вірус передавався через продукти, ці банани, які є на полицях українських супермаркетів пливли до Україні не менше місяця кораблями, а крона вірус не живе так довго у навколишньому середовищі.
Перш за все у зоні ризику люди, які були в Китаї. Станом на 25 січня випадки хвороби також зафіксували в Тайланді, Гонконгу, Сінгапурі, Франції, В’єтнамі, Макао, Японії, Південній Кореї, США та Непалі. В Україні наразі немає випадків захворювання.
За рекомендаціями ВООЗ, з 26 січня в аеропорту Бориспіль проводять температурний скринінг пасажирів на прямих авіарейсах з Китаю.
“Укрпошта” також повідомила, що наразі немає жодних доказів, про можливість поширення вірусу через посилки.
Як повідомляють у Держпродспоживслужбі, засоби профілактики коронавірусу стандартні як для вірусної інфекції:
-Часто мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами;
-При кашлі та чханні прикривати рот і ніс зігнутим ліктем або паперовою хусткою; -Використану хустку варто негайно викинути та вимити руки;
-Уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
-Якщо підвищена температура тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше звернутися до лікаря та поділитися з ним попередньою історією подорожей;
-Слід уникати споживання сирих чи недоготованих тваринних продуктів. З сирим м’ясом, молоком чи органами тварин слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення.
Джерело: gre4ka.info