Що варто знати про пневмонію під час пандемії коронавірусу

Пневмонія — одне із ускладнень, що може розвинутися внаслідок захворювання на COVID-19.

 

Про це повідомляє на своїй фейсбук-сторінці Центр громадського здоров’я України.

Пневмонія, або запалення легень, є формою гострої респіраторної інфекції, що вражає передусім альвеоли – основний функціональний елемент легень.

У здорової людини альвеоли наповнені повітрям, а у хворого на пневмонію в альвеолах накопичуються слиз та рідина, що ускладнюють газообмін і зумовлюють біль під час дихання.

Симптоми пневмонії:

– підвищення температури тіла (до 38–39 °C, рідше — до 37,2–37,4 °C);
– кашель із виділенням слизово-гнійного (зеленкуватого) або навіть гнійного мокротиння, інколи може бути – «сухе» покашлювання;
– відчуття браку повітря;
– зниження апетиту;
– втома, сонливість, пітливість;
– задишка внаслідок фізичного навантаження, інколи біль за грудиною;
– втягнення грудної клітки — під час вдихання западає її нижня частина (у здорової людини грудна клітка розширюється під час вдихання);
– свистячі хрипи під час дихання.

За пневмонії часто вислуховують хрипи в легенях. Але вислухати їх удається не завжди. Діагностувати недугу допомагають рентген і комп’ютерна томографія, пульсоксиметрія, аналіз крові та мокротиння.

У ЦГЗ наголошують, якщо ви відчули симптоми ГРВІ: високу температуру, сухий кашель, ускладнене дихання — терміново зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Лише фахівець може підтвердити або спростувати ваші побоювання, поставити діагноз і, за потреби, призначити відповідне лікування.

Якщо у вас немає сімейного лікаря, укласти декларацію можна у зручний для вас час. Це безплатно. Телефон інформаційно-довідкової служби: 16-77.

Якщо ви не знаєте, до кого звернутися, телефонуйте на “гарячу лінію” Центру громадського здоров’я України для консультації про коронавірусну інфекцію: ‪0-800-505-840‬.

Нагадаємо, в Україні вже тестують кожен випадок пневмонії в стаціонарах та біологічний матеріал померлих від пневмоній.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *