Понад тисячу занять з юними пацієнтами на Кіровоградщині провели "Лікарі без кордонів" (ФОТО)

 

Далі від лінії фронту, на Кіровоградщині, люди, які втекли від бойових дій, намагаються впоратися з травмою, страхом і тривогою.

Родини переселенців, переважно жінки з дітьми, адаптуються до нового життя.

Підтримка психічного здоров’я за допомогою спільноти

«Це Бонні, з відеогри. У нього все добре, і він любить спати», – пояснює восьмирічний Ваня, показуючи свою іграшку.

Хлопчик живе з мамою в притулку для вимушених переселенців. Спеціалісти «Лікарів без кордонів» допомагають Вані ділитися своїми емоціями та переживати їх за допомогою іграшок.

У серпні 2022 року його сім’ю евакуювали з Вугледара, що на Донеччині. Багато дітей, які стали вимушеними переселенцями через війну, сумують за своїми домівками, друзями, минулим життям і вчителями.

«Мій молодший син Ваня відчував вночі дуже сильну тривогу, йому страшно було засинати. Після розмови з психологом стало легше», – каже Олена Беда.

Більшість пацієнтів «Лікарів без кордонів» у Кіровоградській області мають симптоми, пов’язані з тривогою або депресією. Щоб допомогти дітям впоратися з цим, психологи проводять як індивідуальні, так і групові заняття для дітей, а також надають підтримку членам їхніх сімей. З січня 2023 року по квітень команди «Лікарів без кордонів» провели понад 1000 групових занять з пацієнтами на Кіровоградщині, допомагаючи їм пережити тривожність, нав’язливі стани, травми та стрес.

«З дітками працюємо індивідуально: граємося, малюємо, допомагаємо подолати страхи, різні негативні емоції, пов’язані з тим, що вони пережили», – зазначає психологиня «Лікарів без кордонів» Світлана Алєксєєнко.

Групові психологічні сесії можуть бути підтримкою не лише для вимушених переселенців, але й для спільноти, в якій вони живуть. Під час таких сесій психологи та соціальні працівники «Лікарів без кордонів» розповідають про переваги психологічної допомоги. Це створює більш сприятливе середовище і ширше розуміння необхідності підтримки ментального здоров’я.

Психічне здоров’я – ключовий виклик для української системи охорони здоров’я

Незважаючи на те, що система охорони здоров’я України запроваджує ініціативи, спрямовані на поліпшення психічного добробуту, війна завдала руйнівного впливу на психічне здоров’я людей. Чим більше жителі піддаються впливу різних травматичних подій, тим більша вірогідність розвитку проблем з психічним здоров’ям.

Брак психологів і консультантів у сільській місцевості, стигма, пов’язана з психічним здоров’ям, і реальність бойових дій ускладнюють отримання людьми допомоги. Без своєчасної та належної психологічної підтримки проблеми можуть перерости у довготривалі посттравматичні стресові розлади, тривожність та депресії й суттєво вплинути на якість життя людини.

Довідково: війна в Україні створила величезну потребу в психологічній підтримці населення – від першої психологічної допомоги до комплексного психологічного супроводу. 

Люди пережили страх, травму та ізоляцію, у них проявляються симптоми тривоги, депресії та стресу.

Психологи «Лікарів без кордонів» реагують на потреби пацієнтів, надаючи їм першу психологічну допомогу, консультації з питань психічного здоров’я та комплексну психологічну підтримку. Лише у 2023 році наші психологи провели понад 8 000 сесій в семи різних регіонах України. Поблизу лінії фронту і на відвойованих Україною територіях мобільні клініки «Лікарів без кордонів» надають допомогу жителям сільської місцевості, більшість із яких пережили місяці боїв, насильства і воєнних дій.

Читайте також: Проєкт для дітей з інвалідністю набирає обертів

 

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *