Обережно, перевищений вміст нітратів: на Кіровоградщині перевірили джерела водопостачання

Санітарно-технічний стан більшості мереж централізованих та нецентралізованих джерел водопостачання Кіровоградщини потребує покращення.

На цьому наголосив начальник Головного управління Держпродспоживслужби  в Кіровоградській області Ігор Бойчук на засіданні обласної комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Коваленка.

«Сьогодні під наглядом Держпродспоживслужби області знаходяться 300 водогонів, 294 з яких функціонували протягом минулого року. Близько 22% з них — не відповідають вимогам чинного законодавства. Найбільша кількість знаходиться в Бобринецькому, Гайворонському, Знам’янському, Кропивницькому та Світловодському районах. Без балансоутримувачів залишаються 19 водогонів проти 21 у 2017 році», — зазначив Ігор Бойчук.

 Доповідач поінформував, що за результатами лабораторного контролю питної води в Кропивницькому, Вільшанському, Маловисківському, Новоархангельському, Новоукраїнському, Онуфрівському, Благовіщенському, Устинівському, Олександрійському, Долинському та Голованівському районах виявлявлено перевищений вміст нітратів. 

Зокрема невідповідність показників зафіксовано в 9 дошкільних навчальних закладах, трьох загальноосвітніх навчальних закладах, двох заміських закладах оздоровлення, двох об’єктах водопостачання та одному лікувально-профілактичному закладі.

З метою усунення порушень у сфері питного водозабезпечення населення та недопущення невідповідностей гігієнічним нормам спеціалістами Держпродспоживслужби області підготовлено та запропоновано проект рішення з цього питання.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *