У десяти новозбудованих сільських лікарських амбулаторіях Кіровоградщини проводиться дистанційне консультування пацієнтів лікарями обласних закладів.
Першою отримала обладнання для мобільної діагностики і розпочала відповідну роботу Протопопівська амбулаторія, а сьогодні телемедичні технології почали впроваджувати ще у дев’яти новозбудованих амбулаторіях, інформує прес-служба ОДА.
Щоб з’ясувати, як працює інтегрована система мобільної діагностики у Єлизаветградківській амбулаторії Олександрівського району, заклад відвідали перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко та директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко. Сімейний лікар Лілія Ігнатьєва обстежила чотирьох пацієнтів, виміряла необхідні показники діяльності організму (фізіологічні функції) і передала ці виміри за допомогою телемедичного обладнання фахівцям закладів третього рівня.
Першим за допомогою телемедицини обстежили пацієнта, який минулого року переніс гострий інфаркт міокарда. Йому зробили кардіограму і передали її з допомогою системи мобільної діагностики кардіологу з обласної лікарні. Через деякий час сімейний лікар отримала на комп’ютер відповідь щодо стану хворого, на основі якого розробить рекомендації стосовно подальшого лікування пацієнта. Показники наступних трьох пацієнтів були направлені дерматологу, ендокринологу та пульмонологу – відповідно до нозологій. Висновки вузькопрофільних спеціалістів сімейний лікар врахує при постановці діагнозів. Варто зазначити, що усі показники передаються в закодованому виді, інформація захищена – зберігається конфіденційність. Таким чином пацієнтам значно спростили доступ до висококваліфікованої медичної допомоги – не відвідуючи обласний лікувальний заклад вони отримали консультації профільних кваліфікованих спеціалістів.
Згодом до системи телемедичного консультування приєднаються усі заклади охорони здоров’я. Система буде багаторівневою – лікарі первинки будуть консультуватися з лікарями другого рівня (після отримання районними лікарнями відповідного обладнання та програмного забезпечення), лікарі другого рівня – з обласними фахівцями, а обласні спеціалісти – з фахівцями національних медичних установ.
“Сучасні технології дозволяють вибудувати найоптимальніший маршрут для пацієнта. Для того, щоб отримати планову консультацію і висновок у профільного лікаря, пацієнту вже не потрібно їхати з Єлизаветградки до Олександрівки, а потім до Кропивницького, витрачаючи на це час і кошти. Саме доступність, можливість пацієнта швидко і зручно отримати медичну допомогу і є завданням Президента, яке ми виконуємо в області, реалізовуючи програму “Сільська медицина”, – підкреслив Сергій Коваленко.
Кіровоградщина як пілотна область дає старт телемедицині в десяти нових сільських амбулаторіях, а згодом усі амбулаторії матимуть таку можливість.
Джерело: zpu.kr.ua