У 10 сільських амбулаторіях, у яких вже пілотується проект “Телемедицина”, з’явиться додаткове діагностичне обладнання. Це дозволить отримати медичні дані пацієнтів на виїзді “швидкої”.
Про це стало відомо сьогодні, 19 березня, під час апаратної наради в облдержадміністрації.
– Обладнання буде закуповуватися для всіх сільських амбулаторій в області, а також для тих 10 перших амбулаторій, які вже є в пілотному проекті, – каже перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко. – Там ми будемо використовувати цей ресурс, що вже почали робити фельдшери, медсестри так: в нових автомобілях з телемедичним обладнанням зможе поїхати фельдшер, або медична сестра, а лікар, який знаходиться в амбулаторії може отримати ті самі дані, які були б отримані під час особистого прийому.
Крім того, для дистанційного консультування в рамках проекту мають обладнати кабінети лікарів у ЦРЛ, міських лікарнях: комп’ютерами, принтерами, програмним забезпеченням.
Телемедичне обладнання в рамках проекту з’явиться загалом в 122 сільських амбулаторіях області.
– Треба буде прийняти кошти, а також виділити співфінансування 10% та провести процедуру закупівлі, – каже Сергій Коваленко.
Нагадаємо, Кіровоградська область потрапила до пілотного проекту з провадження телемедецини в сільських амбулаторіях за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання. Суть в тому, аби лікарі в сільській місцевості за допомогою спецобладнання передвали дані пацієнта для медичних консультацій фахівцям в області та районі. На оснащення сільських амбулаторій в рамках проекту “Телемедицина” спрямують 57 млн грн.
Фото Кіровоградської ОДА
Джерело: gre4ka.info