На Кіровоградщині рак молочної залози щороку діагностують у майже 400 жінок

 

Щороку в Кіровоградській області діагноз рак молочної залози встановлюють майже чотирьом сотням жінок. Половина з них потрапляють на операційний стіл, третині вдається зберегти молочну залозу.

Про розповіла завідувачка мамологічного відділення обласного онкодиспансеру Анна Богатирь, інформує Суспільне.UA.

Щороку у мамологічному відділенні проліковуються майже тисяча пацієнток з різними хворобами молочних залоз, каже Анна Богатирь.

«Рак молочної залози найбільш поширене захворювання серед жінок усього світу і Україна не виняток, з кожним роком хворіє все більше жінок», – констатує завідувачка мамологічного відділення обласного онкодиспансеру.

Третина від пацієнтів, які потрапляють до відділення – мають занедбані форми раку, говорить лікарка.

«Рак молочної залози в занедбаних стадіях – це 3-4 стадія. Не завжди можливо зберегти здоров’я при таких стадіях, можливе тільки покращення стану», – пояснює Анна Богатирь.

Щорічну реабілітацію в онкодиспансері проходить кропивничанка Каріна. Їй 54 роки. Каже: пухлину в себе виявила сама.

«Я потрапила сюди із діагнозом рак молочної залози, п’ять років тому. Пройшла курс лікування, майже цілий рік перідично жила в онкоцентрі. Зараз, один раз на рік прохожу реабілітацію під наглядом лікаря», – розповідає жінка.

У сорокачотирічної Лілії пухлину виявив лікар-мамолог, до якого вона прийшла на прийом. Нині жінка на лікуванні в мамологічному відділенні.

«Перший раз сюди потрапила у 2016 році, у мене друга стадія раку молочної залози. Спочатку була хіміотерапія, потім операція. Я кожного року проходила обстеження, все було добре, а в цьому році я попала сюди так, як на другій молочній залозі у мене утворилося новоутворення», – розповідає Лілія.

Під час і після лікування з пацієнтками відділення працює психолог Антон Покалюхін. Каже: жінкам важко пережити видалення молочної залози та випадіння волосся після хіміотерапії.

«Дуже багато пацієнтів не хочуть повідомляти про свій діагноз на широкий загал, бо не хочуть відчувати певного ставлення з боку суспільства, це може бути жалість, якої вони не хочуть відчувати, образи», – пояснює психолог.

Зберегти здоров’я і життя – каже завідувачка­ мамологічного відділення обласного онкодиспансеру Анна Богатирь – допоможе самообстеження і щорічне відвідування лікаря-мамолога.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *