Повідомлення про загибель свиней у підсобному господарстві Олександрійського геріатричного пансіонату зі спеціальним відділенням надійшло до Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.
Для проведення епізоотичного розслідування на місце події терміново виїхали спеціалісти Олександрійського районного управління та Олександрійської районної державної лікарні ветеринарної медицини, повідомили в Держпродспоживслужбі області.
“У підсобному господарстві утримували 22 голови. Падіж тварин розпочався вранці 12 вересня, всього загинуло 10 голів. У деяких свиней спостерігались клінічні ознаки захворювання на АЧС (загальне пригнічення, важке дихання, погіршення апетиту, підвищена температура тіла 39,5 – 40,0°С), проте за лікувальною допомогою до державних установ ветеринарної медицини керівництво закладу не зверталось.
При дослідженні відібраних проб патологічного матеріалу в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби діагноз африканська чума свиней підтвердився”, – йдеться в повідомленні.
Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Олександрійській міській раді територію підсобного господарства Олександрійського геріатричного пансіонату оголосили епізоотичним вогнищем неблагополучного пункту з АЧС та встановили карантин.
Також визначена зона захисту з радіусом 3 км, до якої віднесено мікрорайони міста Олександрії: Покровський, Центральний, 14-й, 15-й, Байдаківський, Південно-західний, Південно-східний, Новопилипівський та село Мартоіванівка Олександрійського району.
Мікрорайони Заводський, Північно-східний міста Олександрії, селище Олександрійське, села Головківка, Головківське, Звенигородка, Олександро-Степанівка Олександрійської міської територіальної громади, села Рожеве, Сургани, Мала Березівка, Приютівка, Андріївка, Степанівка, Войнівка Приютівської територіальної громади Олександрійського району ввійшли до 7 км зони спостереження (нагляду).
Фахівці ветеринарної медицини проводять заходи, направлені на локалізацію та недопущення поширення інфекції. Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС тварини, які утримувалися на території підсобного господарства (в епізоотичному вогнищі), підлягають умертвінню безкровним методом, після чого проводиться їх спалювання. Приміщення, в яких утримувалися свині, знезаражують.
У зонах захисту та спостереження уточнюється кількість свинопоголів’я.
Ситуація знаходиться на контролі головуправління Держпродспоживслужби в області.
Читайте також: У двох районах Кіровоградщини зафіксували випадки африканської чуми свиней
На Кіровоградщині від африканської чуми свиней гинуть тварини
Джерело: zpu.kr.ua