На Кіровоградщині триває гіперхлорування водопровідних мереж: поради споживачам

Сьогодні, 28 травня, з 9.00 години стартувало гіперхлорування на водогодні ОКВП “Дніпро – Кіровоград”.

Тож, у Світловодську вода вже непридатна для споживання в їжу та для водних процедур – до 18.00 30 травня.

Завтра, 29 травня, з 18.00 години розпочнеться гіперхлорування водопровідних мереж Олександрії. Вода з підвищеним вмістом хлору надходитиме до 18.00 31 травня.

До Пантаївки черга дійде з 6.00 години 30.05.2023 (по 23.00 годину 30.05.2023 року); до Знам’янки – з 20.00 години 30.05.2023 (по 23.00 годину 31.05.2023 року).

У Кропивницькому гіперхлорування – з 20.00 години 31.05.2023 до 16.00 години 04.06.2023 року.

Для чого навесні проводять хлорування мереж

Забір води “Дніпро-Кіровоград” проводить із Кременчуцького водосховища. Звідти вона надходить на очисні споруди, де відбувається процес очищення (відстоювання, фільтрування, процес коагуляції та знезараження рідким хлором). Далі очищена вода, яка вже відповідає нормативним вимогам, через магістральний трубопровід, а потім міськими мережами надходить до споживачів Світловодська, Олександрії, Знам’янки та Кропивницького.

“Але внаслідок так званого вторинного забруднення якість питної води може погіршуватися. Що таке вторинне забруднення? З часом на стінках трубопроводів формується осад та біоплівка. Поступово ця біоплівка мінералізується і її частинки відриваються від поверхні трубопроводу та потрапляють у потік водогінної води, забруднюючи його. Це сприяє розвитку мікроорганізмів. Щоб цього уникнути підприємство раз на рік перед початком літа проводить очищення мереж”, – пояснили в ОКВП.

Спочатку фахівці проводять механічне чищення вручну всіх споруд та резервуарів чистої води, а потім – дезінфекцію водопровідних мереж (гіперхлорування). Їх заповнюють підвищеними дозами хлору з концентрацією 80-120 мг/л. А після цього промивають чистою водою. Процес гіперхлорування є профілактичним заходом для попередження виникнення хвороботворних бактерій у спекотну пору року.

Що робити споживачам?

до початку – зробити необхідний запас питної води;

у день гіперхлорування – відкрити кран та спустити воду до появи запаху хлору, що забезпечить ефективну дезінфекцію внутрішньобудинкових мереж;

після промивки мереж може бути тимчасове погіршення якості питної води: темний колір, іржа тощо. В такому випадку слід спустити воду поки вона не стане прозорою та без запаху хлору;

у разі наявності будь-якого фільтру води його необхідно зняти на період комплексної дезінфекції.

 

 

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *