Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка провели чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/Сніду.
Як зауважила головний лікар обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Галина Божок, на сьогодні в області, як і в цілому по Україні, епідситуація із захворюваністю на ВІЛ-інфекцією залишається напруженою. На диспансерному обліку в Кіровоградській області перебуває 3191 особа з діагнозом ВІЛ-інфекція. Приріст показника захворюваності порівняно з попереднім роком складає 9,5%. Споживачі ін’єкційних наркотиків та жінки секс-бізнесу залишаються основним джерелом розповсюдження ВІЛ-інфекції, повідомили в прес-службі ОДА..
“Останні поведінкові дослідження серед цих груп ризику були проведені в 2017 і на початку 2018 року на замовлення Альянсу громадського здоров’я та Центру здоров’я МОЗ України”, – зазначила Галина Божок.
Результати досліджень засвідчили зменшення поширеності ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків. Так, у 2013 році показник захворюваності складав 15%, у 2015 році – 19%, а у 2017 році – 13,9%. Однак серед жінок комерційного сексу показник інфікованості зріс до 10,7%. Таку тенденцію керівник Центру СНІДу пояснила збільшенням кількості жінок, які працюють в цій сфері, та збільшенням показника виявлення захворюваності за допомогою експрес-тестів.
Під час засідання було проаналізовано загальну епідситуацію та заходи з профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Олександрії, Олександрівському, Гайворонському та Петрівському районах.
Також учасники ради узгодили план посилення та забезпечення сталості єдиної системи моніторингу та оцінки ефективності виконання програмних заходів з протидії ВІЛ-інфекції в області на 2019 рік.
Джерело: zpu.kr.ua