Кропивницькі лікарні мають необхідний запас ліків і резервні джерела живлення

 

Усі заклади охорони здоров’я комунальної власності Кропивницького в умовах воєнного стану працюють у режимі підвищеної готовності.

Базовим закладом для надання медичної допомоги постраждалим у воєнний час є лікарня швидкої медичної допомоги, резервним – Центральна міська лікарня. Про це повідомила начальниця управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук під час апаратної наради сьогодні, 10 травня.

Для внутрішньо переміщених осіб базовим закладом у Кропивницькому визначено стаціонар № 1 центральної міської лікарні.

Стаціонарні лікувальні заклади міста працюють цілодобово. Стаціонари, в яких надається хірургічна та інтенсивно-реанімаційна допомога, забезпечені резервними джерелами живлення.

«Наявний ліжковий фонд закладів охорони здоров’я становить 895 ліжок, із яких станом на 9 травня зайнято  615. Маємо резерв – 280 ліжкомісць», – повідомила посадовиця.

За її словами, за період воєнного стану стаціонарну допомогу вже отримали 228 внутрішньо переміщених осіб, серед них – 18 дітей. Амбулаторно-поліклінічну допомогу в місті отримали 1340 переселенців, у тому числі 169 дітей.

Вимушено переміщені громадяни мають змогу укладати декларації на медичне обслуговування з кропивницькими сімейними лікарями і безвідмовно та безкоштовно отримувати всі необхідні медичні послуги, гарантовані державою. Наразі уже укладено 131 декларацію.

За час війни у міському пологовому будинку прийнято 267 пологів, при цьому 29 пологів у жінок, які переїхали у Кропивницький із регіонів, охоплених війною. Оксана Макарук підкреслила, що в міському пологовому будинку облаштовані під тимчасове укриття в підвальному приміщенні пологовий зал, операційну, дитячу та жіночу реанімацію, тут також є запас сухих продуктів та лікарських засобів.

Що стосується забезпечення лікарськими засобами в цілому закладів міста, то за словами начальниці профільного управління, наразі створено трьохмісячні резервні запаси медикаментів, витратних та перев’язувальних матеріалів.

«Так, у січні-квітні заклади охорони здоров’я міста придбали медикаменти на загальну суму 22,9 млн грн – це кошти з міського бюджету, Національної служби здоров’я України та власні надходження закладів. Крім того, лікувальні заклади отримали медикаменти як благодійну та гуманітарну допомогу на суму 3,8 млн грн., – повідомила Оксана Макарук. – У рамках договірних умов із Національною службою здоров’я України лікувальні заклади міста за січень-квітень поточного року отримали фінансування на 272 млн грн».

Читайте також: 

 • Кропивницькі лікарні мають необхідний запас ліків і резервні джерела живлення
 • У Кропивницькому приймають заяви щодо забезпечення тимчасовим житлом сімей ВПО
 • Голова Кіровоградської ОВА: Ми – трудовий фронт
 • Кропивницький – на завершальному етапі декомунізації міських топонімів
 • Сільгоспвиробникам Кіровоградщини пропонують використовувати натуральні нешкідливі добрива (ВІДЕО)
 • Кропивницькі волонтери передали на передову заповнений смаколиками бус (ФОТО)
 • Можливість для крафтових виробників Кіровоградщини: сто підприємців України отримають підтримку під час війни
 • Як працюють мажоритарники з Кіровоградщини під час воєнного стану
 • Кіровоградщина: в міськраді анонсують напівзаходи щодо діяльності колаборантів
 • На одній із вулиць Кропивницького тимчасово перекриють рух транспорту
 • У Кіровоградській області з початку війни працевлаштували десятки лікарів

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.