Кропивницькі громадські активісти передали тубдиспансеру обладнання вартістю 120 тисяч гривень

Нове медичне обладнання вартістю майже на 120 тисяч гривень передали громадські активісти Кіровоградського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» для обласного протитуберкульозного диспансеру.

Передача пройшла в рамках проекту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за підтримки Глобального фонду, сьогодні, 29 січня, повідомили в прес-службі КОВ ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.

Виконавчий директор неурядової організації Костянтин Данильченко відзначив, що серед медичного обладнання – електрокардіограф, шейкер, біохімічний аналізатор, два столи для анестезіолога.

“Ми допомагаємо пацієнтам хворим на соціально-небезпечні хвороби. Це різна допомога – обстеження, супровід, психологічна та юридична підтримка, прийняття статусу та інше. Протидія епідемії туберкульозу – це один із напрямків нашої діяльності. Ми зацікавлені, щоб хворі на туберкульоз вчасно розпочинали лікування туберкульозу та не поширювали інфекцію. З обласним протитуберкульозним диспансером ми співпрацюємо не перший рік, тому дізнавшись про потребу у новому медичному обладнанні та необхідних засобах догляду за важкохворими пацієнтами, які знаходяться в умовах туберкульозного стаціонару, вирішили допомогти. Обладнання закуплено в рамках проекту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за підтримки Глобального фонду”, – наголосив Костянтин Данильченко.

Керівник обласного протитуберкульозного диспансеру Галина Горенко відзначила необхідність нового обладнання для пацієнтів, розповівши про важливість кожного у лікування хворих на туберкульоз.

Результати роботи у напрямку протидії туберкульозу неурядової організації та обласного протитуберкульозного диспансеру за 2018 рік журналістам озвучили під час прес-конференції.

“Туберкульоз – це одна із п’яти основних причин смерті людей у світі. Серед причин експерти називають відмову пацієнтів від приймання ліків. Тому була розроблена методика ДОТ-супроводу – лікування хворих під контролем. Власне, цю методику на Кіровоградщині протягом 2018 року реалізувало Кіровоградське обласне відділення благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Вона передбачає щоденний контрольований прийом протитуберкульозних препаратів, психосоціальний супровід клієнтів із чутливим та мультирезистентним туберкульозом. Тобто наші соціальні працівники приносили ліки хворим додому, таким чином, контролюючи їх вживання. За нашою статистикою протягом 2018 року соціальним супроводом на етапі амбулаторного лікування  було охоплено 191 клієнт, який хворіє на туберкульоз 1-3 категорії. З них – 9 клієнтів вилікували туберкульоз, 69 завершили лікування, один – помер, у шести  клієнтів невдале лікування, 100 клієнтів – продовжують лікування. Складно піддається лікуванню мультирезистентний туберкульоз. З таким діагнозом торік ми взяли під соціальний супровід 238 клієнтів. З них  28 клієнтів вилікували туберклуьоз, 47 – лікування завершили, семеро померло, дев’ять  клієнтів перервали лікування, чотири клієнта переведені, оскільки змінили місце проживання, вісім клієнтів мають результат – невдале лікування, 134 клієнта – продовжують лікування”, – зазначив Костянтин Данильченко.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *