Кропивницькі медзаклади потрапили в «третю хвилю» підписання декларацій з НСЗУ

Три заклади первинної медико-санітарної допомоги: №1, №2 та амбулаторія сімейної практики загальної медицини, які наразі пройшли реорганізацію в комунальні некомерційні підприємства підпишуть договори з Національною службою здоров’я до кінця року.

Про це сьогодні, 27 листопада, під час прес-конференції розповіла начальник управління охорони здоров’я міськради Оксана Макарук.

– Вони вже пройшли всі процедури перереєстрації, відкрили рахунки в банківських установах і наразі функціонують, як некомерційні підприємства. З 26 листопада оголошена Національною службою здоров’я остання в цьому році «третя хвиля» підписання договорів між Національною службою здоров’я України та комунальними некомерційними підприємствами для того, щоб вже з 1 січня 2019-го року фінансування цих закладів здійснювалося за новим механізмом: гроші – за пацієнтом, – розповіла Оксана Макарук.

За словами начальника управління охорони здоров’я міськради, попередньо планувалося, що кропивницькі заклади первинної ланки потраплять саме в «третю хвилю» підписання договорів з НСЗУ.

– Перше рішення сесії про перетворення було прийняте ще в квітні 2018-го року. У “першу, другу хвилю” наші заклади не пішли у зв’язку з технічними причинами, проте це не було такою великою проблемою. Вони фінансувалися цілий рік за рахунок коштів медичної субвенції, які були виділені на первинну ланку. В принципі в них проблем з перебоями фінансуванням не було. Заробітна плата йшла з державного бюджету, а комунальні платежі – за рахунок коштів міського бюджету, – розповіла Оксана Макарук. – Відразу ми знали, що будуть «три хвилі» і ми планували, і готувалися. Тим більше у нас населення не дуже активно і швидко підписує декларації. Хоч сьогодні ми вийшли на непогану цифру, але хотілося, щоб вона була більша, адже від кількості підписаних декларацій буде залежати рівень фінансування закладів. Якщо говорити про «першу хвилю», то недостатня кількість населення підписала декларації і могла скластися ситуація, що заклади замість збільшення фінансування, могли отримати меншу кількість коштів.

За новою формулою фінансування НСЗУ кожну декларацію пацієнта фінансуватиме в розмірі 370 грн (з урахуванням вікових груп населення вартість відрізнятиметься). У середньому, за словами пані Макарук, сімейні лікарі, терапевти або педіатри за обслуговування від 900 до 2000 пацієнтів мають отримувати від 17 тисяч до 20 тисяч гривень.

Наразі в Кропивницькому підписали декларації з лікарями 58% мешканців міста.

– Понад 134 тисячі кропивничан підписали декларації з лікарями первинної ланки, – каже Оксана Макарук.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *