Кіровоградська область – серед лідерів за показником дитячої вакцинації

Кіровоградська область посідає лідируючі позиції за обсягами рутинної вакцинації.

Про це під час брифінгу повідомила головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

Надія Оперчук зазначила, в Україні регламентована обов’язкова вакцинація проти 10 інфекційних захворювань: туберкульозу, дифтерії, правцю, кашлюка, паротиту, поліомієліту, кору, краснухи, вірусного гепатиту типу B, гемофільної інфекції типу B. Наразі за показниками щеплення, зокрема, дітей, область – одна з лідерів за середнім показником вакцинації в Україні.

«За минулий рік показники вакцинації дітям до року проти туберкульозу становить 92,3% від запланованих. Для прикладу, в Україні цей показник сягнув 88,8 % в середньому. За 10 місяців цього року показник виконання такого виду щеплення для дітей до року склав 77,6%. В Україні – 65,6%. Загалом показники вакцинації дітей до року проти туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції та гепатиту типу Б вищі, ніж середні показники в Україні», – зазначила головна державна санітарна лікарка області.

Позитивна динаміка у обсягах вакцинації проти кору, паротиту, краснухи для дітей у віці 1 рік — 82,8%, в Україні – 71,9%.

Водночас поки що недостатні показники ревакцинації дорослих проти дифтерії та правця – для 24,9 % дорослого населення цьогоріч провели ревакцинацію, водночас в Україні цей показник наближається до 38%. Про ситуацію, що склалася, повідомлені керівники РДА та голови тергромад. Тож до кінця року планується, що відсоток імунізації проти вищевказаних хвороб зросте.

«Хочеться подякувати свідомим батькам за розуміння необхідності вакцинації дітей. Рутинна вакцинація відбувається паралельно з імунізацією від коронавірусу. Ці види щеплень проводяться у різних кабінетах. Хочу додати, що в області наявні усі імунобіологічні препарати для проведення рутинної вакцинації як дитячого, так і дорослого населення», – додав директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *