Кіровоградщина: туберкульоз – це вже не страшний вирок для людства

Кіровоградщина приєдналась до Всеукраїнської акції боротьби з туберкульозом  «Настав час».

В Україні щороку від туберкульозу помирає 3700 людей, щодня це в середньому 10 людей. Суха статистика 2018 року говорить про те, що у 2018 в Кіровоградська область була на другому місці в Україні (після Одеської) по захворюваності на туберкульоз. 

У рамках акції лікарі епідеміологи провели навчальний  семінар для студентів медичного коледжу. Захід пройшов в рамках програм глобального Фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні. 

«З 1993 року Всесвітня організація охорони здоров’я визнала туберкульоз глобальною надзвичайною подією в світі. Зараз ми говоримо про зниження рівня захворюваності на туберкульоз і в Україні, і в цілому світі, але важливо зупинити епідемію і це справа не тільки спеціалістів, а й пересічних  громадян, кожної людини», – звернулась до присутніх Надія Оперчук.

Під час заходу акцентували увагу  учасників і на тому, що за даними ВООЗ 23 % випадків  захворювання в Україні не виявляють.  Якщо офіційна статистика говорить, що на туберкульоз хворіє кожен 50 мешканець держави, то з урахуванням прихованих випадків в ця загроза набуває більшого масштабу. 

Зупинити туберкульоз реально – це вже «не страшний вирок для людства». Це доведено і перевірено досвідом обласних профільних установ. Найголовніше – пильне ставлення до власного здоров’я і своєчасні профілактичні заходи.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.