Катерина Тимошенко: Не легковажте власним здоров'ям, пройдіть тест на ВІЛ

Ми заслужено вважаємо їх, соціальних працівників, супергероями. Вони щодня рятують життя, мотивують людей до обстеження на ВІЛ, інформують щодо важливості проходження тесту на ВІЛ.

 

Сьогодні про діяльність та виклики у протидії епідемії ВІЛ спілкуємося із соціальним працівником проекту HealthLink «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) – Катериною Тимошенко.

– Як місія благодійної організації переплітається із місією твого життя?

– Кожна людина прагне до кращого, якісного і комфортного життя. І місія нашої організації БО «100 відсотків життя. Кропивницький» прагне, аби люди із соціально-значущими захворюваннями отримували якісне, ефективне та доступне лікування. Не важливо чи це обласний центр, чи маленьке віддалене село, ми всі маємо право на гідне життя.

– Як розпочинався твій шлях у проекті?

– Я завжди готова до допомоги. Побачивши вакансію на соціального працівника у проект Health Link, я без вагань відправила резюме, і от, власне, я в проекті вже другий рік. На допомогу клієнти реагують по різному. Бували випадки, коли люди дізнавшись про ВІЛ-статус, відмовлялися спілкуватися, кажучи, що справляться самі, а потім телефонували… У таких випадках доводилося залучати і психолога.

 – Як вдавалося сформувати прихильність до АРВ-лікування?

– Сформувати сталу прихильність до лікування – це і є і є одним з найважливіших аспектів підтримки та супроводу. Це вдається не кожному клієнту з початку лікування, але правильна розстановка пріоритетів у житті, відпрацьований алгоритм дій і прийняття ВІЛ-позитивного статусу, а не зневірення, самоосуд, і допомагають досягти високої прихильності до лікування. Також я наводила своїм клієнтам приклади відомих людей, які успішно продовжували свою кар’єру з ВІЛ-позитивним статусом, пропонувала переглянути їхні історії з інтернет-ресурсів.

– Скільки минулого року в тебе було клієнтів. Якщо проаналізувати їхні історії, як вони змінилися.

– За минулий рік у мене було близько десяти клієнтів. Якщо проаналізувати їхні історії, то майже кожна із них – позитивна. Клієнти, які були зневірені у собі, знайшли роботу і повернулись до повноцінного життя, можуть задовольняти свої потреби самі. До цього ж вони вважали себе тягарем для рідних. Дехто з клієнтів поїхав на роботу до іншої країни, хоча до цього думав, що це неможливо через статус.

– З якими питання люди, які живуть з ВІЛ, до тебе звертаються?

– Консультація з клієнтом може бути один-два рази на тиждень. Вони у разі чого телефонують і я консультую. Спочатку запитували найбільше про небезпеку незахищеного статевого акту чи ін’єкційні практики.

Якщо є питання, у яких я не компетентна, то переадресовую до психолога чи юриста проекту, в залежності від того, які виникають питання. Якщо це сімейні непорозуміння, я пропоную отримати допомогу психолога, якщо проблеми з документами – юриста.

– Як тебе знаходять клієнти?

– У Кропивницькому проект HealthLink реалізується у центральній міській лікарні, за якою я, власне, і закріплена. Я знаходжусь там щодня у першій половині (окрім вихідних). Тут лікарі перевіряють пацієнтів на ВІЛ швидкими тестами для виявлення наявності антитіл до ВІЛ, які лікарня отримує у якості благодійної допомоги у рамках проекту HealthLink. Якщо результат позитивний, вони залучають до роботи мене. Моя робота полягає у соціальному супроводі, постановці на диспансерний облік у центрі СНІДу, сприяння у отриманні АРВ-препаратів, проходження медичного обстеження та інше. Ну і, звісно ж, соціально-психологічна (емоційна) підтримка на початку лікування.

–  Що потрібно змінити, аби люди охочіше проходили тестування на ВІЛ?

– Це питання досить глобальне. Одна людина не може змінити все. Аби щось змінювалось навколо нас, ми повинні змінитись самі, точніше кажучи починати треба з себе. Тому я закликаю всіх не нехтувати своїм здоров’ям, відкинути свої страхи та вагання і пройти тест на ВІЛ.

Спілкувалася Вікторія Семененко

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *