Як в області пацієнти з цукровим діабетом зможуть отримувати інсулін з 1 жовтня

Понад 6 тисяч хворих з цукровим діабетом у Кіровоградській області з 1 жовтня можуть отримувати інсулін за електронним рецептом безоплатно, або з частковою доплатою в рамках програми «Доступні ліки».

Про це стало відомо сьогодні під час брифінгу в облдержадміністрації заступниці директора департаменту охорони здоров’я ОДА Наталі Горбенко. 

Якщо раніше була субвенція області на препарат, то з початку жовтня будуть прямі розрахунки Нацслужби здоров’я України з аптеками. Отримуватимуть хворі інсулін за електронним рецептом. За словами пані Горбенко, такі зміни не мають викликати перешкод для хворих з отримання інсуліну.

В аптеці, яка працює за договором з НСЗУ, пацієнту доведеться лише надати електронний рецепт або назвати його номер та код підтвердження й отримати призначений препарат. 

Однак перед тим, хворий має найперше відвідати ендокринолога. 

– Для того, щоб перейти на електронний рецепт хворому потрібно проконсультуватися в лікаря-ендокринолога, який затвердить індивідуальний план лікування хворого, –  каже заступниця директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Наталя Горбенко. 

Наразі в області ендокринологи провели 1,5 тисяч консультацій та затвердили індивідуальних планів лікування хворих з цукровим діабетом. Тобто ще близько понад 4,5 тисячі хворих в області мають звернутися за консультаціями до лікарів-ендокринологів. 

Однак наразі, не у всіх територіях області є лікарі-ендокринологи. Таких лікарів в регіоні всього 13, які працюють в амбулаторному закладі. Як вихід, керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги знаходить лікарів з інших територій і організовує виїзд лікаря в медзаклад, або навпаки хворий сам виїздить на консультацію до найближчої лікарні, де є такий лікар.

Крім того, за словами пані Горбенко, передбачений перехідний період для хворих, тобто ще на місяць є кошти для інсулінів за паперовим рецептом.

Надалі хворим повторний електронний рецепт за встановленим планом лікування зможе виписати сімейний лікар.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.