Грип у Кропивницькому: в обласному центрі зафіксували перший випадок вірусу

У Кропивницькому зареєстрований перший вірусологічно підтверджений випадок грипу. Захворіла шестирічна дитина, яка не була вакцинована проти грипу в поточному епідсезоні.   

При дослідженні методом полімеразної ланцюгової реакції у зразку матеріалу (мазок із носоглотки) отримано позитивний результат на грип типу A (H3N2), Сінгапур, який є одним прогнозованих щодо циркуляції вірусів грипу в епідсезоні 2018-2019 років.    

Лікарі області наголошують, що вакцинація протигрипозною вакциною – найефективніший засіб захисту від захворювання на грип! 

https://labcentr.kr.ua

Довідково. 

Грип (англ. influenza, фр. grippe) — гостра вірусна інфекційна хвороба з періодичним епідемічним чи навіть пандемічним поширенням, яка характеризується появою гострого респіраторного синдрому з переважанням трахеобронхіту та вираженою інтоксикацією з гарячкою.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але за своїми наслідками є набагато небезпечним аніж інші ГРВІ. Тому перші ж ознаки ураження респіраторної системи вимагають особливої уваги через те, що потрібно виявити саме грип. 

Найчастішим ускладненням грипу є геморагічний набряк легень, набряк-набухання головного мозку, які можуть лише за декілька днів призвести до смерті хворого. 

Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок грипу, часто погіршуючи перебіг фонових серцевих хвороб. Нерідкими ускладненнями є приєднання бактеріальної інфекції у вигляді бронхіту або пневмонії.

https://uk.wikipedia.org

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *