Експрес-тести для діагностики на антиген коронавірусу максимально розраховані для тестування жителів сіл.
Про це сьогодні під час онлайн-брифінгу повідомив очільник міністерства охорони здоров’я Максим Степанов.
– Використання експрес-тестів на антиген повинно бути на рівні сімейних лікарів, екстреної медицини, вторинного і третинного рівнів медичної допомоги. І ми наполягаємо на тому, щоб його збільшили, – каже очільник МОЗу. – Для нас дуже важливо, щоб тести були максимально, наприклад, у сільській місцевості, там де достатньо довготривалий процес з відвезення біоматеріалу для проведення ПЛР-тестування на відміну від обласних центрів, де безпосередньо знаходяться наші лабораторні центри і все це може відбуватися достатньо швидко.
Зауважимо, що в Кіровоградській області щовихідних зменшувалася кількість ПЛР-тестувань обласним лабораторним центром. Це пояснювали тим, що на вихідних з районів мало надходить біоматеріалів на тестування.
За словами міністра, по регіонах уже розподілили понад 260 тисяч експрес-тестів. Ще найближчим часом мають закупити близько 1,5 млн таких тестів.
– Наша мета, щоб ми проводили не менше мільйона тестувань у місяць швидкими тестами на антиген, – каже Максим Степанов.
Згідно зі змінами до стандарту тестування на коронавірус, використання швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять людям:
- з підозрою на COVID-19;
- з ознаками ГРВІ;
- з ознаками пневмонії;
- що були у тісному контакті з особою з підтвердженим випадком на COVID-19;
- що повертаються з регіонів зі значним розповсюдженням COVID-19;
- що підлягають плановій госпіталізації.
Позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену має бути підтверджений за допомогою ПЛР. Винятком є позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 у пацієнтів, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19.
Нагадаємо, область вже отримала 1625 експрес-тестів, якими сімейні лікарі зможуть діагностувати пацієнтів на наявність антитіл коронавірусу.
Джерело: gre4ka.info