Доплату за інсуліни відновили

Нацслужба здоров’я України повідомляє, що доплата за деякі препарати інсуліну, відпущені за електронним рецептом, повертається.

Як пояснюють у НСЗУ, Кабмін прийняв постанову, яка змінює порядок реімбурсації лікарських засобів, встановлений на початку війни.

Відтак з 15 липня на 29 препаратів інсуліну повертається незначна доплата. Як і до війни вона складає 15% від роздрібної вартості препарату. 85% вартості препарату інсуліну – аптеці сплачує НСЗУ. Повністю безоплатними залишаються 47 препаратів. Всі ці препарати пацієнти зможуть отримати за електронним або, якщо лікар не має доступу до ЕСОЗ, паперовим рецептом.

Нагадаємо, що на початку війни Уряд ухвалив зміни до порядку реімбурсації лікарських засобів та скасував доплату на всі інсуліни.

«Проте нині необхідно максимально раціонально використовувати державні кошти та ресурси, щоб гарантувати усім пацієнтам рівний доступ до медичних послуг та ліків. Тому повертаються попередні умови та правили програми реімбурсації, – йдеться в повідомленні. – Такий підхід забезпечує усім пацієнтам з інсулінозалежним діабетом базовий доступ до безоплатного лікування».

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *