Чи безпечна вода з популярного громадського джерела на Озерній балці, що Кропивницькому

Екоактвісти громадської організації «Флора» проаналізували якість води в одному з найпопулярніших громадських джерел обласного центру. 

Йдеться про джерело, розташоване на Озерній балці за адресою тупик Озерний, 1.

Проби води проаналізували за мікробіологічними, фізико-хімічними, органолептичними, санітарно-токсикологічними та радіологічними показниками (на вміст радону-222). Аналізи здійснювали у лабораторіях Державної установи «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Отримані результати засвідчили, що по абсолютній більшості показників, вода відповідала вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 (нормативний документ, що встановлює гранично допустимі норми для різних забруднюючих речовин та індикаторів забруднення). Єдиним винятком став вміст мікробіологічних організмів.

Виявилось, що вода з означеного джерела, мала перевищення по вмісту «загальних» коліформ. Це значить, що у воді, з перевищенням допустимої концентрації, міститься специфічна група бактерій, які в дуже великих кількостях зосереджуються у фекаліях теплокровних тварин. Такі грам-негативних бактерії (палички), живуть та розмножуються в нижньому відділі шлунково-кишкового тракту людини і теплокровних тварин. Що це значить? Наявність коліформ, як правило, вказує, що вода була забруднена тваринною фекальною речовиною і може сигналізувати про наявність у воді більш небезпечних речовин, що викликають хвороби. Значні рівні коліформних бактерій можуть бути у підземних джерелах, коли септична система  розташовуюється занадто близько до свердловини.

Окрім того, результати показали, що у дослідженій пробі, були присутні Escherichia Coli. Це звичайні кишкові палички, які живуть там же, де і загальні коліформи. На сьогодні зустрічається доволі значна кількість різновидів Escherichia Coli. Більшість із них є безпечними для людини. Водночас, деякі з них, можуть викликати інфекційні захворювання, які характеризується інтоксикацією та лихоманкою. Як правило, ураженню підлягає шлунково-кишковий тракт, дещо рідше — сечовивідні, жовчовивідні шляхи, а також інші органи. В окремих випадках може розвиватись сепсис. Однак, які саме різновиди кишкової палички були виявлені у джерелі з Озерної балки, протокол випробування не містить.

Спираючись на результати аналізу, екоактивісти ГО «Флора», закликають мешканців, які користуються джерелом, не хвилюватись, а продовжувати пити воду, однак лише після її кип’ятіння.

Володимир Бочаров-Туз,

керівник громадської організації «Флора» 

  

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *